Results for BOK/ASO ~ Blaise Castle - 11-Nov-2017 - Provisional

...return to index

Course Results

Blue

Results

6.45km 280m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Adam Potter BOK M21 41:08  
2nd Tom Dobra BOK M21 45:15 +4:07
3rd Oliver Tonge BOK M14 45:45 +4:37
4th Clive Hallett BOK M50 46:11 +5:03
5th Nick Gracie BOK M45 48:51 +7:43
6th Mike Hopkins BOK M21 50:42 +9:34
7th Emmit Andrews BOK M45 51:30 +10:22
8th Matthew Owen BOK M50 53:51 +12:43
9th Chloe Potter BOK W20 56:28 +15:20
10th Adam Baker-Hale RAFO M40 56:35 +15:27
11th Lawrence Jones UBOC M21 58:10 +17:02
12th Adam Hampshire BOK M40 59:48 +18:40
13th Scott Bailey BOK M45 60:24 +19:16
14th Adam Bushnell POTOC M21 61:41 +20:33
15th Robert Ashton BAOC M21 64:35 +23:27
16th Dan Summers IND M21 70:08 +29:00
17th Jon Urch BOK M40 72:11 +31:03
18th David Faulkner BOK M55 73:37 +32:29
19th Rob Hick WSX M55 74:51 +33:43
20th Andy Wilson BOK M40 78:35 +37:27
21st Richard Rossington BOK M55 103:52 +62:44

Green

Results

5.45km 260m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Lucy Tonge BOK W18 49:28  
2nd Graham Hartley QO M50 54:32 +5:04
3rd Peter Foster BOK M60 57:38 +8:10
4th Phil Warry BOK M60 62:17 +12:49
5th Megan Ashton RMOC W21 62:19 +12:51
6th Sophie Gordon UBOC W21 63:17 +13:49
7th Tim Carr BOK M50 67:03 +17:35
8th David Roscoe BOK M21 67:45 +18:17
9th Elizabeth Treherne BOK W45 70:08 +20:40
10th Chris Johnson BOK M60 71:25 +21:57
11th Carolyn Dent BOK W55 71:31 +22:03
12th Louise Tonge BOK W45 71:36 +22:08
13th Rob Morgan BOK M45 73:14 +23:46
14th Carol Iddles BOK W60 74:44 +25:16
15th Gwen Tanner BOK W55 75:14 +25:46
16th Simon St Leger-Harris BOK M60 80:09 +30:41
17th Chris Atkins BOK M35 81:57 +32:29
18th Victoria Holbrook IND W30 82:56 +33:28
19th David Potter BOK M55 87:33 +38:05
20th Christopher Moon BOK M65 90:36 +41:08
21st Bernhard Hagen IND M40 95:22 +45:54
22nd John Weyman NWO M55 96:04 +46:36
23rd John Fielder BOK M70 111:16 +61:48
24th Karen Styles BAOC W40 112:16 +62:48
m5-11 Alice Owen BOK W40 47:45  
m6 Kevin Howe BOK M50 56:24  

Light Green

Results

4.3km 160m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Jim Bailey BOK M14 30:07  
2nd Oliver Warlow IND M21 43:09 +13:02
3rd Ruby Owen BOK W14 45:48 +15:41
4th Pete Maliphant BOK M60 46:27 +16:20
5th Guy Owen BOK M12 47:57 +17:50
6th Sam Morgan BGS M14 51:31 +21:24
7th Margaret Warlow IND W35 59:25 +29:18
8th Ellie Naraidoo IND W18 68:08 +38:01
9th Daria Voloshko AOC W21 71:58 +41:51
10th Diana Nicoll BOK W55 74:53 +44:46
11th Amy Curtis BOK W45 75:38 +45:31
12th Adam Ostrowski BGS M16 76:33 +46:26
13th Theresa Wheatcroft IND W55 78:54 +48:47
14th Nick Hooper BOK M60 79:16 +49:09
15th Matilda Floyd RHOCS W16 96:54 +66:47
16th Caroline Oliver   W45 101:23 +71:16
17th Grace Hillier RHOCS W16 103:07 +73:00
18th Alexandra Morris RMS W14 103:27 +73:20
19th Debbie Anderson BOK W45 105:11 +75:04
20th Kate Maliphant BOK W55 106:57 +76:50
21st Jeffrey Holbrook + Arlene Holbrook IND M60 108:38 +78:31
22nd Lottie Weyman NWO W16 138:04 +107:57
rtd Helena Fielder BOK W35    

Orange

Results

3.075km 130m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Paul Deaton IND M45 31:05  
2nd Seb Crow KSODA M14 35:43 +4:38
3rd Lai Wood UBOC M20 37:24 +6:19
4th Ira Thompson BOK M14 37:37 +6:32
5th Bruce Cotterill IND M45 40:52 +9:47
6th Emma Johnson RHS W12 47:38 +16:33
7th Phoebe Murray RHOCS W14 50:41 +19:36
8th Emily York RHOK W12 54:55 +23:50
9th Alan Kempton BOK M65 55:50 +24:45
10th Louise Bedding KSODA W16 62:43 +31:38
11th Max & Ella Fullman IND   66:57 +35:52
12th Elizabeth Cope BOK W60 73:26 +42:21
13th Gwenda Perry IND W45 87:30 +56:25
14th Marion Stutzriemer IND W40 97:55 +66:50
w6 George Rich UBOC M20 37:33  
m2 m4 Jocelyn Cotterill IND W14 41:10  
m6 Pat Grenfell BOK W85 96:39  

Yellow

Results

2.45km 115m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Finlay Anderson BOK M12 19:19  
2nd Joe Hattersley IND M16 22:25 +3:06
n/c Matilda Knox Cartwright RHOK W10 28:13  
3rd Lara Hillier RHOCS W12 28:59 +9:40
4th= Marcus Perry BOK M10 30:02 +10:43
4th= Guy Marson IND M45 30:02 +10:43
6th Esme Marson IND W14 30:11 +10:52
7th Isabelle Halsey RHOKS W10 31:38 +12:19
n/c Ben + Joe Freeston IND M10 39:57  
8th Elodie Carr RHOCS W12 42:07 +22:48
9th Amy Lee-Jones IND W12 57:18 +37:59
10th Madeleine Hooper RHOC W10 57:19 +38:00
11th Lois Tiley HGS W12 73:35 +54:16
12th Monica Moa Ivine KSODA W12 83:43 +64:24
13th Sarafina Bondzie KSODA W12 86:43 +67:24

White

Results

1.675km 45m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Charlie Whishaw KPSO M10 9:03  
2nd Archie Hamilton KPSO M10 10:11 +1:08
3rd Alfie Bassett KPSO M10 10:33 +1:30
n/c Oscar Clark QEH M10 10:37  
4th= Mia Clark IND W10 10:49 +1:46
4th= Lucy Gleave WASPS W8 10:49 +1:46
6th James Ardus KPS M8 10:54 +1:51
7th Rowan Knight KPSO M10 11:05 +2:02
8th Daisy Bassett KPSO W10 11:44 +2:41
9th Alex Burton KPSO M8 12:10 +3:07
10th Matilda Knox Cartwright RHOK W12 12:15 +3:12
11th Isabel Gilmore KPSO W10 12:33 +3:30
12th Ella King KPSO W10 12:45 +3:42
13th Ella Burton KPSO W9 13:23 +4:20
14th Louis Moxham & Charles Davres WASPS   13:30 +4:27
15th Darcy Hall +1 RHJS   13:42 +4:39
16th Isabelle Tonge BOK W10 14:00 +4:57
17th Freddie Stappard KPSO M10 14:01 +4:58
18th Louisa Halsey RHOK W10 14:15 +5:12
19th Agnes Knox Cartwright IND W10 14:18 +5:15
20th Alex Lowe KPSO W10 14:27 +5:24
21st Rhiannon Williams WASPS W10 14:28 +5:25
22nd= Ben Lowe +1 IND M10 14:35 +5:32
22nd= Archie Wake KPSO M10 14:35 +5:32
24th Annie Leese RHOCS W12 14:37 +5:34
25th Tilly King & Karen Kim IND W8 14:59 +5:56
26th Olivia Webb WASPS W8 15:19 +6:16
27th Sophie Doig WASPS W8 15:55 +6:52
28th Arun Soar KPSO M10 15:59 +6:56
29th Ruby Jephcote BOK W10 16:07 +7:04
30th Blaise Burrows AAA M6 16:42 +7:39
31st Ellie Mosey IND W10 17:22 +8:19
32nd Ellie Stephens AAA W10 17:42 +8:39
33rd Anika Soar RHOC W9 17:48 +8:45
34th Isabel Nyaruwa RHOC W8 19:05 +10:02
n/c Ellis Webb IND M10 19:09  
35th Sasha Stephens AAA W8 19:27 +10:24
36th Aliza Qureshi RHOC W10 19:33 +10:30
37th Sophie Jarrett IND W10 20:03 +11:00
38th Leni Hagen IND W10 20:38 +11:35
39th Charlotte Shakespeare KPSO W12 20:48 +11:45
40th Rosie Gray + Isabel Thomas WASPS W12 23:31 +14:28
41st Alexandra Bowen IND W10 26:03 +17:00
42nd Toby Eayres KPSO M10 28:03 +19:00
43rd Rachel Tiley RHOC W10 28:36 +19:33
44th Hannah Burbidge IND W10 28:39 +19:36
45th Jessica Bowen IND W10 28:53 +19:50
46th Seren Brett DVO W10 32:59 +23:56
m3 m5 Mycha Steady WASPS W10 15:47