...return to index

Green

Splits

4.925km 285m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ben Mitchell UBOC M21 32:55
2nd Eddie Narbett BOK M18 35:08
3rd Matthew Whipple UBOC M21 37:15
4th Megan Carter-Davies MWOC W21 38:00
5th Kit Grierson DEVON M21 39:30
6th Nick Biggs IND M40 40:19
7th= Mark Burley BOK M21 44:07
7th= Francis Shillitoe NATO M40 44:07
9th Phil Murray BOK M50 45:19
10th Owain Jones IND M35 45:37
11th Chris McCartney OD M45 46:53
12th Lawrence Jones UBOC M21 48:06
13th Matthew Owen BOK M50 50:05
14th David Faulkner BOK M55 50:30
15th Paul Gebbett BOK M45 51:06
16th James Brocin IND M21 51:53
17th Alan Honey BOK M55 52:13
18th Matthew Cook BOK M50 52:21
19th Nick Rickard BOK M40 53:20
20th Clare Howes BOK W21 53:23
21st Jamie Hayward BOK M21 53:33
22nd Pete Maliphant BOK M60 53:38
23rd Nick Dennis BOK M55 54:18
24th Nicholas Shanahan BAOC M45 55:06
25th Richard Hudson BOK M50 55:54
26th Paul Murrin NGOC M40 57:00
27th Matthew Pickering UBOC M21 57:56
28th= Adam Bennett IND M40 59:40
28th= David Roscoe BOK M21 59:40
30th Kevin Brooker BAOC M45 61:38
31st James Ian Hayward BOK M50 61:54
32nd Gabrielle Shanahan BAOC W55 62:41
33rd Jess BOK W18 63:50
34th Chris Johnson BOK M60 65:08
35th Magnus Ross UBOC M20 65:33
36th Sarah Ridout DEVON W35 66:41
37th Darrell Read SLOW M21 68:02
38th Jan Purnell QO W45 68:27
39th Bryony Balen IND W21 68:43
40th Simon St Leger-Harris BOK M60 69:54
41st Martin Evans BOK M50 69:59
42nd Trevor Crowe BOK M65 70:59
43rd Colin Welch BOK M55 71:33
44th Rachel Dennis BOK W50 75:27
45th Alice Owen BOK W40 75:48
46th Carolyn Dent BOK W55 77:12
47th Philip Fawkner-Corbett BOK M65 77:15
48th Rob Hick WSX M55 77:20
49th Richard Rossington BOK M55 79:21
50th Abigail Bateman SN W20 79:47
51st Mark Quilliam NGOC M45 80:49
52nd Gwen Tanner BOK W55 82:07
53rd Fraser Gray BOK M35 83:05
54th Adam Drake IND   85:46
55th Robert Simpson IND M21 86:14
56th Chris Cudmore QO M65 98:36
57th John Fielder BOK M70 106:33
58th Helena Fielder BOK W35 128:07
m12-15 Elizabeth Treherne BOK W45 60:09

Light Green

Splits

3.175km 120m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ruby Owen BOK W14 28:45
2nd Thomas Dixon UBOC M20 28:46
3rd Guy Owen BOK M12 29:41
4th Rob Morgan BOK M45 32:05
5th Mate Zabage IND M21 34:30
6th= Kim Sanderson NATO W40 35:36
6th= Christopher Moon BOK M65 35:36
8th James Hillier BOK M45 35:53
9th Chris Atkins BOK M35 36:31
10th Duncan Perry     36:42
11th Anthony Nineham BOK M60 37:25
12th Venla Kantola GUOC W21 40:02
13th Benedict Sanderson NATO M12 41:01
14th Dave Urch BOK M65 42:51
15th Emily Turner BOK W21 43:50
16th David Crossland IND M50 45:43
17th Cindy Crossland BOK W45 46:42
18th Livia Kocsis IND W21 47:39
19th Theresa Wheatcroft IND W55 47:43
20th John Helm BOK M21 51:54
21st Simon Lott BOK M40 54:27
22nd Stephen Williams QO M60 56:51
23rd Rachel Khan UBOC W21 61:25
24th Debbie Anderson BOK W45 64:43
25th Carol Iddles BOK W60 65:27
26th Elizabeth Cope BOK W60 65:29
27th Roderick Green BOK M60 86:30
28th Hayden James BOK M35 97:00
dnf Cathy Cudmore IND W60  
m1 Pat Grenfell BOK M85 79:29

Orange

Splits

2.95km 105m

Pos Name Club Age Class Time
1st Nick Hooper BOK M60 30:47
2nd Dougal Anderson BOK M40 33:32
3rd Tracy Tse UBOC W21 34:10
4th Helen Rossington BOK W55 38:10
5th Finlay Anderson BOK M12 38:12
6th Alan Kempton BOK M65 40:51
7th Lori Peacock IND W60 43:05
8th Debbie Firth IND W40 43:22
9th Kaylee Brooker BAOC W20 50:43
10th Daniele Fawkner-Corbett BOK W65 51:37
11th Sylvain Fabre BOK M45 53:57
12th Grace Hillier BOK W16 54:15
13th Joanne Leigh IND W50 54:47
14th Connor Snary IND M14 58:03
15th Jonathan Snary IND M45 58:04
16th Bailey Eddy BED M16 61:07
17th Shawna Hannam BED W16 61:09
18th Caroline Oliver BOK W45 64:42
19th Vidas Taunys   M65 74:21
rtd Sam Morgan BGS M14  

Yellow

Splits

1.775km 45m

Pos Name Club Age Class Time
1st Sophie Kerswell RHOK W12 13:28
2nd Lois Tilley RMH M12 13:49
3rd Eleanor Kerswell + 1 RHOK W10 16:19
4th Oscar Sanderson NATO M10 16:35
5th Lara Hillier BOK W12 16:51
6th Marcus Perry IND M10 16:55
7th Oliver Molran IND M10 18:17
8th Matt Milkini IND   19:20
9th Rowan Murrin TUT W10 20:50
10th Isaac Anderson BOK M10 20:51
11th Alessandro Donati-James   M12 22:47
12th Steve Lewis IND M40 24:49
13th Emma Lewis IND W40 25:36
14th Erin Murrin IND W10 31:36
15th Rachel Tiley +1 RHOK W10 55:57