Results for BOK Local Event ~ Blaise - 06-Oct-2018 - Provisional

...return to index

Course Results

Green

Results

5.325km 190m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Matt Whipple BOK M21 37:18  
2nd Oliver Tonge KSO M16 37:26 +0:08
3rd Peter Ward NGOC M45 42:02 +4:44
4th Phil Murray BOK M50 42:20 +5:02
5th Daniel Weaver DEE M18 42:31 +5:13
6th Lawrence Jones NGOC M21 44:56 +7:38
7th Matthew Pickering UBOC M21 45:18 +8:00
8th Elliot Malkin   M21 45:41 +8:23
9th Adam Baker-Hale RAFO M45 47:21 +10:03
10th Nick Gracie BOK M45 47:54 +10:36
11th Luke Fieldhouse UBOC M21 50:29 +13:11
12th Chris McCartney OD M45 52:33 +15:15
13th Jon Urch BOK M40 54:17 +16:59
14th Michael Rose RSOC M21 55:20 +18:02
15th Ben Lonsdale RAFO M35 58:50 +21:32
16th Will Hirst BOK M21 58:59 +21:41
17th Peter Dobra UBOC M20 59:31 +22:13
18th Jamie Dale KSO M16 59:59 +22:41
19th Russell Finch SWOC M50 61:11 +23:53
20th Jamie Hicks SOC M21 64:47 +27:29
21st Andrew King BOK M45 64:50 +27:32
22nd Meredith Moody UBOC W21 65:29 +28:11
23rd David Faulkner BOK M55 65:47 +28:29
24th Cai Wood IND M21 66:28 +29:10
25th Chris Atkins BOK M40 66:55 +29:37
26th Alison Simmons BOK W60 69:44 +32:26
27th Spenser Modica DEVON M50 72:47 +35:29
28th Phil Warry BOK M65 72:49 +35:31
29th Darrell Read BOK M21 73:23 +36:05
30th Steve Robertson QO M65 73:58 +36:40
31st Vanessa Lawson NGOC W45 74:29 +37:11
32nd Bernhard Hagen IND M45 78:24 +41:06
33rd Chris Johnson BOK M65 78:44 +41:26
34th Stephen Lee-Jones BOK M50 85:59 +48:41
35th Robin Halsey BOK M50 93:59 +56:41
36th Richard Rossington BOK M55 96:28 +59:10
  Adam Hampshire BOK M45 w12  
  Abigail Bateman UBOC W20 m9-14  
  Kevin Howe BOK M50 m10-15  
  Alasdair Forsyth IND M50 m10-15  
  Will Stanley IND M21 m15  
  Oscar Croysdale IND M21 m2 m7  

Short Green

Results

2.7km 100m

Pos Name Club Age Class Time Behind
n/c Benjamin Mann UBOC   30:12  
n/c Dan Sherwood UBOC M20 37:59  
1st Steve Alexander IND M65 43:04  
2nd Christopher Moon BOK M65 44:08 +1:04
3rd Angus Currie UBOC M20 46:18 +3:14
4th Matthew Pembery   M18 47:25 +4:21
5th John Parfitt BOK M75 47:51 +4:47
6th Debbie Anderson BOK W45 60:19 +17:15
7th Robin Walker BOK M80 68:34 +25:30

Light Green

Results

4.2km 160m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Sam Morgan BSG M16 56:42  
2nd Rob Morgan IND M45 61:50 +5:08
3rd Diana Nicoll BOK W55 71:40 +14:58
4th James Hillier IND M45 71:53 +15:11
5th Jessica Ward NGOC W12 74:25 +17:43
6th Doug Wilson NGOC M50 74:27 +17:45
7th Yan Yin Tse UBOC W21 80:38 +23:56
8th Tate Modica QO M14 82:41 +25:59
9th Mike Forrest BOK M60 84:59 +28:17
10th Theresa Wheatcroft IND W55 95:18 +38:36
11th Seb Crow KSO M16 104:17 +47:35
12th Amy Lee-Jones BOK W14 118:44 +62:02
  Brian Curtis BOK M65 m10-15  
  Reuben Lawson NGOC M12 m9-14  
  Nick Hooper BOK M60 rtd  

Long Orange

Results

5.125km 155m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Michelle Ward NGOC W45 77:11  
2nd Trudi Johnson BOK W50 147:49 +70:38

Orange

Results

3.175km 110m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Benjamin Mann UBOC M18 38:43  
2nd Dan Sherwood UBOC M20 38:45 +0:02
3rd Jonathan Snary IND   46:47 +8:04
4th Ewan Thompson IND M14 48:32 +9:49
5th Finlay Anderson BOK M12 50:14 +11:31
6th Joanne Leigh OD W50 52:00 +13:17
7th Emma Wilson IND W14 54:17 +15:34
8th Alan Kempton BOK M65 54:26 +15:43
9th Christine Wilson IND W45 54:29 +15:46
10th Alberta Fryer KSODA W14 57:04 +18:21
11th Katya Volkova KSO W14 58:15 +19:32
12th Karen Whishaw BOK   65:18 +26:35
13th Emma Rhodes UBOC W21 66:36 +27:53
14th Susan Curtis BOK W65 70:41 +31:58
15th Marion Stutzriemer IND W40 70:59 +32:16
16th Seth Lawson NGOC M10 73:46 +35:03
17th Agnieszka Kaminska BOK W40 76:07 +37:24
18th Pamela Halsey BOK W50 79:20 +40:37
19th Celia Howe BOK W55 83:11 +44:28
20th Amanda Payne   W40 84:43 +46:00
21st Rhianna Payne IND W12 86:00 +47:17
22nd Lara Hillier IND W14 86:46 +48:03
23rd Caroline Oliver IND W45 86:55 +48:12
24th Drew Teed TUTSHIL W10 90:14 +51:31
25th Matti Teed TUTSHIL M10 90:20 +51:37
26th Isabelle Halsey BOK W14 92:54 +54:11
27th Lois Tiley BOK W12 109:02 +70:19
  James Whishaw BOK M18 m5 m11-12  

Yellow

Results

2.45km 35m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st William Tett WYE M10 26:55  
2nd Matilda Knox Cartwright IND W12 29:06 +2:11
3rd Louisa Halsey BOK W12 33:53 +6:58
4th Leni Hagen IND W12 36:54 +9:59
5th Connor Snary BGS M14 41:07 +14:12
6th Jackie Soar IND W50 62:39 +35:44
7th Praeasha Limbu KSO W14 136:59 +110:04
  Monty Whishaw BOK M16 m9  
  Caroline Jarrett IND W35 m4-10  
  Annie Leese RHOC W10 m4-10  
  Rachel Tiley BOK W10 m4-10  
  Anika Soar RHOC W12 m4  
  Sarafina Bondzie KSO W14 m4-10  
  Lexie Game KSO W14 m4-10  

White

Results

1.425km 40m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Alexander Lowe KPSO M10 11:19  
2nd Ben Lowe KPSO M10 11:54 +0:35
3rd James Ardus KPSO M10 11:59 +0:40
4th Hans Mcphedran KPSO M10 14:48 +3:29
5th Jessica Bowen RHOC W12 15:05 +3:46
6th Henry McAuley KPSO M10 15:26 +4:07
7th Ellie Mosey IND W10 15:38 +4:19
8th Tom Dilley TUTSHIL M10 16:06 +4:47
9th James Hickman   M10 16:11 +4:52
10th Honor Lien REDMAID W12 16:15 +4:56
11th Freya Benyon RHOC W10 16:25 +5:06
12th Poppy Balmet RHOC W12 17:27 +6:08
13th Isaac Anderson BOK M10 17:33 +6:14
14th Mia Clark RHOC W10 17:45 +6:26
15th Hattie Leese BOK W10 18:13 +6:54
16th Olivia Andrews RHOC W12 18:46 +7:27
17th Astrid Bateman RHOC W12 19:50 +8:31
18th Sophie Leathwood BOK W10 19:53 +8:34
19th Emily Leathwood BOK W10 20:59 +9:40
20th Isabel Nyaiuwa RHOK W10 21:54 +10:35
21st Alexandra Bowen RHOC W10 22:40 +11:21
22nd Agnes Knox Cartwright BOK W10 24:04 +12:45
23rd Isla Game KPSO W10 26:11 +14:52
24th Annabel Perks RHOC W10 27:22 +16:03
25th Sophie Jarrett IND W10 27:29 +16:10
26th Jasper Sieberhagen KPSO M10 30:57 +19:38
27th Bertie Teed NGOC M10 38:47 +27:28
28th Sandra and Laura Naylor RHOC W8 39:33 +28:14