Results for Adams Avery / ASO relays Warmley - 17-Jun-2018 - Provisional

...return to index

Course Results

Blue1

Results

5.32km

Pos No. Name Team Club Relay Age Class Time Behind
1st 6088-2 Clive Hallett Tongetts BOK AA   32:11  
2nd 1819-2 Nick Gracie GracieAnderson BOK Ad hoc   39:17 +7:06
3rd 6096-3 Nick Nourse NWOSweat NWO AA   41:42 +9:31
4th 6087-2 Harry Stagg Beechen Cliff Edge BCS Open   42:42 +10:31
5th 1825-2 Jeff Pakes Qovardis QO AA   47:19 +15:08
6th 6090-3 Sandy Burgon Haggis Hunters BOK AA   51:42 +19:31
7th 6094-2 Chris Moon BOK Bunch BOK AA   53:26 +21:15
8th 6093-3 Simon St Leger-Harris Walmley Applauded BOK AA   58:09 +25:58
9th 6091-2 Jeremy Cowen Foresters NGOC AA   59:41 +27:30
10th 1824-2 Martin Lewis QOtable QO Ad hoc   62:04 +29:53
11th 1816-2 Stephen Lee-Jones HardRHOC Café IND Ad hoc   78:29 +46:18

Blue2

Results

5.32km

Pos No. Name Team Club Relay Age Class Time Behind
1st 6088-3 Jeremy Tonge Tongetts BOK AA   41:29  
2nd 6089-2 Roger Crickmore Wessex Raiders WSX AA   43:25 +1:56
3rd 6091-3 Vanessa Lawson Foresters NGOC AA   46:24 +4:55
4th 6092-2 Megan Ashton Sarum Just 4 Fun SARUM AA   50:49 +9:20
5th 1825-3 Chris Philip Qovardis QO AA   51:46 +10:17
6th 1814-2 Chris Green Green Team QO Ad hoc   53:18 +11:49
7th 1820-2 Bernard Hagen RHOC and Rollers IND Ad hoc   56:26 +14:57
8th 6094-3 Richard Rossington BOK Bunch BOK AA   62:54 +21:25
9th 1817-2 Karen Crawford MoKiPi BOK/NGO Ad hoc   64:48 +23:19
10th 6095-2 Simon Doell NewTo BOK BOK AA   70:40 +29:11

Blue3

Results

5.32km

Pos No. Name Team Club Relay Age Class Time Behind
1st 6092-3 Rob Ashton Sarum Just 4 Fun SARUM AA   33:02  
2nd 6095-3 Lorenzo Calabro NewTo BOK BOK AA   34:15 +1:13
3rd 6089-3 Peter Suba Wessex Raiders WSX AA   38:59 +5:57
4th 6090-2 Alison Simmons Haggis Hunters BOK AA   47:05 +14:03
5th 1815-2 Jim Hayward RHOC of Ages IND Ad hoc   52:32 +19:30
6th 6093-2 Trevor Crowe Walmley Applauded BOK AA   57:49 +24:47
7th 1818-2 Rob Narbett NiNaCu BOK Ad hoc   65:33 +32:31
  6096-2 Doug Stimson NWOSweat NWO AA   m23  

Green1

Results

4.12km

Pos No. Name Team Club Relay Age Class Time Behind
1st 6088-1 Louise Tonge Tongetts BOK AA   38:41  
2nd 6094-1 Brian Curtis BOK Bunch BOK AA   47:37 +8:56
3rd 1819-1 Debbie Anderson GracieAnderson BOK Ad hoc   48:09 +9:28
  6087-1 Millie Stagg Beechen Cliff Edge BCS Open   m7  

Green2

Results

4.12km

Pos No. Name Team Club Relay Age Class Time Behind
1st 6089-1 Rob Hick Wessex Raiders WSX AA   33:19  
2nd 1814-1 Robert Green Green Team QO Ad hoc   42:44 +9:25
3rd 1820-1 James Bowen RHOC and Rollers IND Ad hoc   47:45 +14:26
4th 6095-1 Tony Rudd NewTo BOK BOK AA   49:26 +16:07

Green3

Results

4.12km

Pos No. Name Team Club Relay Age Class Time Behind
1st 1815-1 Jamie Hayward RHOC of Ages IND Ad hoc   32:19  
2nd 6096-1 Roger Bryan NWOSweat NWO AA   35:41 +3:22
3rd 6090-1 Phil Fawkner-Corbett Haggis Hunters BOK AA   39:01 +6:42
4th 1821-1 Denise Mullins Denise and co BOK Ad hoc   51:07 +18:48

Green4

Results

4.12km

Pos No. Name Team Club Relay Age Class Time Behind
1st 1825-1 Andrew Page Qovardis QO AA   35:57  
2nd 1816-1 Robin Halsey HardRHOC Café IND Ad hoc   53:13 +17:16
3rd 1824-1 Roger Craddock QOtable QO Ad hoc M75 57:35 +21:38
  6091-1 Matthew Lawson Foresters NGOC AA   m22  

Green5

Results

4.12km

Pos No. Name Team Club Relay Age Class Time Behind
1st 6092-1 Dave Mullins Sarum Just 4 Fun SARUM AA   37:53  
2nd 1817-1 Nicola Morris MoKiPi BOK/NGO Ad hoc   48:28 +10:35

Green6

Results

4.12km

Pos No. Name Team Club Relay Age Class Time Behind
1st 6093-1 Miffy Treherne Walmley Applauded BOK AA   39:04  
  1818-1 Di Nicoll NiNaCu BOK Ad hoc   m12-19  

Orange AC

Results

3.35km

Pos No. Name Team Club Relay Age Class Time Behind
1st 1823-1 Carol Iddles First Aid out for a trot BOK Inter   31:15  
2nd 6087-3 Finlay Anderson Beechen Cliff Edge BCS Open   33:35 +2:20
3rd 6086-1 James Whishaw Whishaw Whizzers KSODA Inter   34:35 +3:20
4th 6079-1 Reuben Lawson Wyedean Wanderers WYE Inter   35:05 +3:50
5th 1814-3 Heather Green Green Team QO Ad hoc   37:16 +6:01
6th 1818-3 Sue Curtis NiNaCu BOK Ad hoc   46:21 +15:06
7th 6082-3 Wilfred Whishaw Kingswood Whizzers KSODA Inter   48:37 +17:22
8th 1817-3 Chris King MoKiPi BOK/NGO Ad hoc   52:53 +21:38
9th 1820-3 Fiona Leese RHOC and Rollers IND Ad hoc   53:54 +22:39
10th 1824-3 Karen Lewis QOtable QO Ad hoc   54:50 +23:35
11th 1819-3 George Gracie GracieAnderson BOK Ad hoc   63:31 +32:16
12th 1816-3 Marion Stutzriemer HardRHOC Café IND Ad hoc   75:32 +44:17
  1815-3 Amy Lee- Jones RHOC of Ages IND Ad hoc   w16  
  6083-1 Jack Beveridge Kingswood Fliers KSODA Inter   m16  

Orange AD

Results

3.26km

Pos No. Name Team Club Relay Age Class Time Behind
1st 6081-3 Edith Stagg Hayesfield Girls are GO! HAYES Inter   41:32  
2nd 6084-1 Emma Johnson The RHOCettes RHOCS Inter   45:23 +3:51
3rd 6080-1 Seth Lawson Wyedean/ Tutshill Tornadoes WYE/TUT Inter   51:04 +9:32
4th 6085-3 Charlie Gilmore Kingswood Prepared for anything KSODA Inter   56:59 +15:27

Orange BC

Results

3.44km

Pos No. Name Team Club Relay Age Class Time Behind
1st 6085-1 Martin Lowe Kingswood Prepared for anything KSODA Inter   33:21  
2nd 6080-3 William Tett Wyedean/ Tutshill Tornadoes WYE/TUT Inter   45:18 +11:57
3rd 6084-3 Phoebe Murray The RHOCettes RHOCS Inter   45:58 +12:37
4th 6081-1 Bryony Stagg Hayesfield Girls are GO! HAYES Inter   48:14 +14:53

Orange BD

Results

3.35km

Pos No. Name Team Club Relay Age Class Time Behind
1st 1823-3 Jo Foster First Aid out for a trot BOK Inter W60 28:02  
2nd 6082-1 Sebastian Crowe Kingswood Whizzers KSODA Inter   33:24 +5:22
3rd 6079-3 Ewen Thompson Wyedean Wanderers WYE Inter   43:28 +15:26
4th 6083-3 Alberta Fryer Kingswood Fliers KSODA Inter   72:32 +44:30
  6086-3 Monty Whishaw Whishaw Whizzers KSODA Inter   m3  

Yellow

Results

1.6km

Pos No. Name Team Club Relay Age Class Time Behind
1st 6082-2 Jacob Barton Kingswood Whizzers KSODA Inter   15:10  
2nd 6083-2 Joe Watt Kingswood Fliers KSODA Inter   15:44 +0:34
3rd 6085-2 Graham Ardus Kingswood Prepared for anything KSODA Inter   17:36 +2:26
4th 6084-2 Isabelle Halsey The RHOCettes RHOCS Inter   23:24 +8:14
5th 6080-2 Harry Scholes Wyedean/ Tutshill Tornadoes WYE/TUT Inter   24:27 +9:17
6th 6081-2 Lois Tiley Hayesfield Girls are GO! HAYES Inter   27:15 +12:05
7th 6079-2 Eleri Cowen Wyedean Wanderers WYE Inter   27:37 +12:27
8th 1823-2 Liz Cope First Aid out for a trot BOK Inter   32:14 +17:04
9th 6086-2 Karen Whishaw Whishaw Whizzers KSODA Inter   63:44 +48:34

White1

Results

1.03km

Pos No. Name Team Club Relay Age Class Time Behind
1st 6070-1 Charlie Whishaw Kingswood Prepared for Victory KPSO Primary   6:10  
2nd 6068-3 Lucy Gleave WASPO WASPS Primary   8:21 +2:11
3rd 6077-3 Charlotte Marke Pick and Mix   Primary   9:21 +3:11
4th= 6074-3 Hans McPhedran Kingswood Prepared for surprises KSPO Primary   9:22 +3:12
4th= 6071-3 Owen Brown Kingswood Prepared to do battle KPSO Primary   9:22 +3:12
6th 6064-1 Matilda Knox Cartwright RHOC Paper Scissors RHOC Primary   10:03 +3:53
7th 6072-2 Daisy Bassett Kingswood Fully Prepared to rock KPSO Primary   10:58 +4:48
8th 6073-1 Alex Lowe Kingswood Prepared for the future KSPO Primary   12:59 +6:49
9th 6067-1 Alexandra Bowen +1 The Pebbles RHOC Primary   15:01 +8:51
10th 6066-2 Rachel Tilley RHOCet to the Moon RHOC Primary   17:55 +11:45
11th 1822-1 Anika Soar Primary SPARE 2   Primary   18:19 +12:09
12th 6076-1 Jeremy Tett+1 Tutshill Tots TUTS Primary   18:33 +12:23
13th 6075-2 Reuben Crow Kingswood Prepared to run KSPO Primary   18:50 +12:40
14th 6065-3 Isabelle Nyaruwa RHOCstars RHOC Primary   32:18 +26:08

White2

Results

0.97km

Pos No. Name Team Club Relay Age Class Time Behind
1st 6068-1 Sophie Doig WASPO WASPS Primary   9:47  
2nd= 6075-3 Jasper Sieberhagen Kingswood Prepared to run KSPO Primary   9:53 +0:06
2nd= 6074-1 Ben Lowe Kingswood Prepared for surprises KSPO Primary   9:53 +0:06
4th 6072-3 Isabel Gilmore Kingswood Fully Prepared to rock KPSO Primary   10:55 +1:08
5th= 6073-2 Tom Narbett Kingswood Prepared for the future KSPO Primary   12:33 +2:46
5th= 6064-2 Louisa Halsey RHOC Paper Scissors RHOC Primary   12:33 +2:46
7th 6070-2 James Ardus Kingswood Prepared for Victory KPSO Primary   17:41 +7:54
8th 6077-1 Joseph Morris Pick and Mix   Primary   24:31 +14:44
9th 6067-2 Agnes Knox Cartwright +1 The Pebbles RHOC Primary   25:20 +15:33
10th 6065-1 Freya Beynon RHOCstars RHOC Primary   28:01 +18:14
11th 6066-3 Ruby Jephcote RHOCet to the Moon RHOC Primary   29:47 +20:00
  6071-1 Archie Hamilton Kingswood Prepared to do battle KPSO Primary   m5 m12  
  6076-2 Tom Dilley Tutshill Tots TUTS Primary   m3  

White3

Results

0.98km

Pos No. Name Team Club Relay Age Class Time Behind
1st 6070-3 Ollie Boutin Kingswood Prepared for Victory KPSO Primary   6:22  
2nd 6074-2 Samuel Milborrow Kingswood Prepared for surprises KSPO Primary   8:37 +2:15
3rd 6071-2 Toby Eyres Kingswood Prepared to do battle KPSO Primary   9:16 +2:54
4th 6072-1 Ella Burton Kingswood Fully Prepared to rock KPSO Primary   10:34 +4:12
5th 6066-1 Leni Hagen RHOCet to the Moon RHOC Primary   10:50 +4:28
6th 6075-1 Henry McAuley Kingswood Prepared to run KSPO Primary   12:54 +6:32
7th 6073-3 Alex Burton Kingswood Prepared for the future KSPO Primary   13:18 +6:56
8th 6068-2 Megan Tarling WASPO WASPS Primary   14:37 +8:15
9th 6067-3 Sophie Jarret+1 The Pebbles RHOC Primary   17:05 +10:43
10th 6064-3 Jessica Bowen RHOC Paper Scissors RHOC Primary   17:13 +10:51
11th 6077-2 Isabelle Tonge Pick and Mix   Primary   20:56 +14:34
12th 6065-2 Annie Leese RHOCstars RHOC Primary   22:04 +15:42
  6076-3 Sam Lawson Tutshill Tots TUTS Primary   m8