Results for BOK Regional Event ~ Yoxter - 20-Jan-2018 - Provisional

...return to index

Course Results

Blue

Results

7.3km 60m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Oliver Tonge BOK M16 42:56  
2nd James Clemence SWOC M55 48:32 +5:36
3rd Matthew Leathwood BOK M40 52:15 +9:19
4th Alan Honey BOK M55 54:14 +11:18
5th Lawrence Jones UBOC M21 54:22 +11:26
6th Rachel Leathwood BOK W45 54:54 +11:58
7th David Harper GO M60 55:53 +12:57
8th John Simmons BOK M65 56:18 +13:22
9th Jamie Hicks SOC M21 57:25 +14:29
10th Andrew Howard WIM M40 59:41 +16:45
11th Jeremy Dickin SOC M55 59:43 +16:47
12th Ian Middlebrook WSX M50 59:45 +16:49
n/c Peter Foster BOK M60 60:39  
13th Jamie Hayward BOK M21 62:19 +19:23
14th Chris McCartney OD M45 63:01 +20:05
15th David May SLOW M70 63:09 +20:13
16th Alison Simmons BOK W60 65:12 +22:16
17th Ashley Cooper BOK M60 65:26 +22:30
18th David Palmer BOK M70 67:32 +24:36
19th John Abbott QO M50 68:27 +25:31
20th Kevin Bracher SOC M60 69:56 +27:00
21st Colin Hicks SOC M65 70:32 +27:36
22nd Sophie Gordon UBOC W21 78:29 +35:33
23rd Richard Hudson BOK M55 78:45 +35:49
24th Simon St Leger-Harris BOK M60 79:27 +36:31
25th Megan Ashton RMOC W21 80:07 +37:11
26th Elizabeth Treherne BOK W50 83:02 +40:06
27th Paul Taunton NGOC M65 89:05 +46:09
28th John Weyman NWO M55 96:19 +53:23
29th Richard Rossington BOK M55 118:34 +75:38
30th Christine Vince KERNO W65 137:33 +94:37
m12 Chris Johnson BOK M65 70:52  

Brown

Results

10.7km 85m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Adam Potter BOK M21 55:18  
2nd Tom Dobra UBOC M21 62:38 +7:20
3rd Clive Hallett BOK M55 65:26 +10:08
4th Matthew Owen BOK M50 67:13 +11:55
5th Phil Murray BOK M50 67:28 +12:10
6th Peter Ward NGOC M45 67:33 +12:15
7th Matthew Pickering UBOC M21 68:35 +13:17
8th Rob Parkinson DEVON M60 70:15 +14:57
9th Wah Kin Michael Lai MWOC M21 71:38 +16:20
10th Owain Jones BOK M35 71:51 +16:33
11th Nick Gracie BOK M45 75:34 +20:16
12th Paul Gebbett BOK M45 75:48 +20:30
13th Peter Shirvington QO M45 77:26 +22:08
14th Jeremy Tonge BOK M45 77:42 +22:24
15th Adam Hampshire BOK M45 81:22 +26:04
16th Chris Turner WIM M55 81:29 +26:11
17th Alex Smith BOK M21 82:04 +26:46
18th Michelle Spillar   W35 83:57 +28:39
19th Damian Wilson DEVON M45 89:26 +34:08
20th Nick Biggs IND M40 91:43 +36:25
21st Andy Dunn   M40 169:44 +114:26
rtd Tom Lewis DOC      

Green

Results

5.2km 45m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Ben Maliphant BOK M21 27:54  
2nd Robert Ashton RMOC M21 32:18 +4:24
3rd Jolyon Medlock WSX M40 37:17 +9:23
4th Gavin Clegg BOK M60 37:41 +9:47
5th Tommi Grover BOK M40 38:20 +10:26
6th Jackie Hallett BOK W60 44:32 +16:38
7th Tim Sands BOK M65 44:57 +17:03
8th Colin Welch BOK M60 49:46 +21:52
9th Rebecca Ward NGOC W16 50:06 +22:12
10th Mark Dyer BOK M70 50:36 +22:42
11th Christopher Green QO M18 52:50 +24:56
12th Phil Warry BOK M65 54:05 +26:11
13th Allan Darwell BOK M65 54:28 +26:34
14th Trevor Crowe BOK M65 54:50 +26:56
15th Nellie Clothier IND W45 57:05 +29:11
16th Martin Cross WIM M70 57:28 +29:34
17th Alan Simpson DEVON M75 58:05 +30:11
18th Philip Fawkner-Corbett BOK M65 61:04 +33:10
19th Dave Urch BOK M70 62:00 +34:06
20th Robert Green QO M55 62:06 +34:12
21st Duncan Perry BOK M45 63:04 +35:10
22nd Tony Hext QO M70 64:58 +37:04
23rd Meredith Moody UBOC W21 66:46 +38:52
24th Tony Lloyd BOK M60 67:47 +39:53
25th Jill Green DEVON W70 68:07 +40:13
26th Gwen Tanner BOK W55 68:47 +40:53
27th Mike Forrest BOK M60 69:58 +42:04
28th Rosalind Taunton NGOC W65 69:59 +42:05
29th Ashley Ford HOC M65 70:26 +42:32
30th Cat Edwardes DEVON W45 70:37 +42:43
31st Chris Atkins BOK M40 71:09 +43:15
32nd Katy Dyer BOK W65 71:59 +44:05
33rd Michelle Ward NGOC W45 72:36 +44:42
34th Christopher Moon BOK M65 74:23 +46:29
35th Anne Palmer BOK W65 75:02 +47:08
36th Anne May SLOW W65 75:50 +47:56
37th Luke & Philip Tuggey   M60 77:36 +49:42
38th Robin Halsey BOK M50 79:07 +51:13
39th Jane Weyman NWO W55 96:15 +68:21
40th Brian Curtis BOK M65 106:50 +78:56
m10-12 Christian Saxtoft BOK M55 54:31  
m6 David Potter BOK M55 72:04  
rtd Susanne Andersen BOK W55    
rtd Yan Yin Tse UBOC W21    

Light Green

Results

4.7km 35m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Heather Green QO W14 61:36  
2nd Rodney White   M45 62:41 +1:05
3rd Ellie Naraidoo   W18 70:06 +8:30
4th Ruby Owen BOK W14 70:22 +8:46
5th James Gregory IND M35 76:32 +14:56
m11 Paul Deaton IND M45 50:20  
m13 Angus Martin KSODA M14 111:10  

Long Orange

Results

4.9km 50m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Sam Lewis   M12 66:42  
2nd Timothy Bird IND M35 85:43 +19:01

Orange

Results

3.3km 35m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Lyra Medlock WSX W12 33:14  
2nd Jessica Ward NGOC W12 33:33 +0:19
3rd Joanne Leigh OD W50 34:33 +1:19
4th Steve Lee-Jones IND M50 41:23 +8:09
5th Charlie Whishaw +1 BOK/Kingswood M10 45:23 +12:09
6th Daniele Fawkner-Corbett BOK W65 57:46 +24:32
7th Elizabeth Cope BOK W60 79:09 +45:55
m2-7 Alan Kempton   M65 18:27  

Short Green

Results

3.9km 35m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Katie Swalwell DVO   42:20  
2nd Alasdair Forsyth BOK M50 45:07 +2:47
3rd Carol Sands BOK W65 56:44 +14:24
4th Rebecca Medlock WSX W40 57:36 +15:16
5th Christine King BOK W65 57:38 +15:18
6th Clare Fletcher BOK W75 62:24 +20:04
7th Chris Cudmore QO M65 63:20 +21:00
8th Robin Walker BOK M80 66:37 +24:17
9th Louis Snow BOK M16 72:06 +29:46
10th Susan Curtis BOK W65 79:44 +37:24
11th John Fielder BOK M70 92:50 +50:30
12th Gillian Cross WIM W70 101:23 +59:03

White

Results

2.2km 25m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Eskarina Medlock WSX W10 26:34  
2nd Samuel, James, Clair & Kevin Hurley IND M10 41:38 +15:04
3rd joanne O'Callaghan + Jasmin Petty +2   M10 44:19 +17:45
4th Oliver and Finn Hampshire IND M10 44:49 +18:15

Yellow

Results

2.8km 30m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Joe Hattersley   M14 22:24  
2nd Elaine Green QO W55 33:19 +10:55
3rd George Gracie CHS M11 45:00 +22:36
4th Ben Gracie BGS M10 69:34 +47:10
5th Patricia Walker BOK W75 95:25 +73:01
m5 Amy Lee-Jones IND W14 52:27