Results for BOK/SEOUL Urban Portishead - 30-Jun-2018 - Provisional

...return to index

Class Results

MYJ

Results

1.575km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Barney & Sebastian Lonsdale IND M10 51:26  
w1 Issac Roberts   M10 31:38  

MJ

Results

2.925km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Jim Bailey BOK M16 13:57  
2nd Thomas Golding-Evans   M16 23:41 +9:44
3rd Louis Snow   M16 26:10 +12:13
4th Tate Modica QO M14 27:29 +13:32

MO

Results

6.95km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Adam Potter BOK M21 36:54  
2nd Christopher Green BOK M21 41:06 +4:12
3rd Michael Hallett BOK M21 44:53 +7:59
4th Matt Whipple BOK M21 45:32 +8:38
5th Kalle Bjorkman Arboga OK M40 46:11 +9:17
6th Nick Gracie BOK M45 48:51 +11:57
7th Jack Benham SARUM M21 48:57 +12:03
8th Doug Stimson NWO M35 50:21 +13:27
9th John Cook WSX M60 52:07 +15:13
10th Jamie Hayward BOK M21 54:11 +17:17
11th Ben Lonsdale RAFO M35 60:09 +23:15
12th Nigel Benham SARUM M55 61:54 +25:00
m7 m17-33 Clive Hallett BOK M55 40:29  
m5 Lorenzo Calabro IND M40 42:51  

MV

Results

6.1km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Paul Gebbett BOK M45 39:21  
2nd Adam Baker-Hale RAFO M45 40:34 +1:13
3rd Matt Leathwood BOK M40 41:02 +1:41
4th Tommi Grover BOK M40 41:23 +2:02
5th Scott Bailey BOK M45 42:05 +2:44
6th Trono Lamark   M50 43:38 +4:17
7th Spencer Modica DEVON M50 44:12 +4:51
8th Eddie Whittle BKO M45 48:44 +9:23
9th Rob Hick WSX M55 49:10 +9:49
10th Graham Hartley QO M50 51:09 +11:48
11th Christophe Pige NGOC M45 51:11 +11:50
12th Martin Lewis QO M50 58:16 +18:55
13th Stephen Lee-Jones IND M50 59:52 +20:31
14th John Marsh SO M50 62:55 +23:34
15th Simon Lott BOK M40 74:53 +35:32
16th Sylvain Fabre BOK M50 139:27 +100:06
w4 m12-13 Kevin Howe BOK M50 52:46  

MSV

Results

5.5km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Peter Jones SN M60 34:57  
2nd Charles Daniel BOK M60 35:56 +0:59
3rd Roger Thetford TVOC M55 37:33 +2:36
4th Phil Newall KERNO M55 39:05 +4:08
5th Ian Ditchfield MV M60 39:08 +4:11
6th Mike Goldthorpe SOC M60 40:37 +5:40
7th Nick Dennis BOK M55 41:11 +6:14
8th David Harper GO M60 42:09 +7:12
9th David Faulkner BOK M55 45:36 +10:39
10th Colin Welch BOK M60 46:33 +11:36
11th David Potter BOK M55 48:04 +13:07
12th Greg Best NGOC M55 48:49 +13:52
13th Martin Evans BOK M55 51:47 +16:50
14th Richard Rossington BOK M55 52:26 +17:29
15th Simon St Leger-Harris BOK M60 56:04 +21:07
16th Stuart Swalwell DVO M65 61:12 +26:15
17th Jeffrey Holbrook BAOC M60 70:18 +35:21
18th Claire Whittle IND W35 71:34 +36:37
19th Simon Baldock IND M35 79:34 +44:37

MUV

Results

4.45km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Steve Robertson QO M65 34:08  
2nd Bryan Smith Devon M65 37:08 +3:00
3rd David Palmer BOK M70 38:13 +4:05
4th Phil Warry BOK M65 41:25 +7:17
5th David Mullins SARUM M65 42:29 +8:21
6th Jim Mallinson SLOW M65 44:12 +10:04
7th Duncan Perry BOK M45 44:56 +10:48
8th Neil Connelly BOK M70 45:22 +11:14
9th Jon Wheatcroft TVOC M65 45:32 +11:24
10th Brian Curtis BOK M65 46:00 +11:52
11th John Parfitt BOK M75 46:27 +12:19
12th Paul Taunton NGOC M65 51:15 +17:07
13th Alan Mackenzie BOK M70 80:51 +46:43

MHV

Results

4.025km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Frank Ince SWOC M75 41:46  
2nd Roger Craddock QO M75 46:06 +4:20
3rd Peter Bennett BKO M75 57:27 +15:41
4th Robin Walker BOK M80 58:39 +16:53

WYJ

Results

1.575km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Ella May Rush BOK W12 10:20  
2nd Emily Elms IND W14 16:15 +5:55
3rd Hilma Bjorkman IFK MORA W6 18:34 +8:14
m13 Ella McGreene   W10 23:19  
m12 Patricia Walker BOK W75 36:41  
m2-13 Seren Brett +1   W10 45:48  

WJ

Results

2.925km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Amy Lee-Jones IND W14 27:08  
2nd Pippa Nutting+1   W14 42:03 +14:55

WO

Results

6.1km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Chloe Potter BOK W20 38:46  
2nd Clare Howes BOK W21 45:01 +6:15
3rd Tereza Maria Rush BOK W35 45:58 +7:12
4th Jane Baldock BOK W35 48:03 +9:17
5th Olwen Rowlands BOK W21 51:30 +12:44
6th Sophie Gordon DVO W21 55:54 +17:08
7th Katharine Swalwell DVO W35 58:50 +20:04
8th Victoria Holbrook BAOC W21 73:56 +35:10

WV

Results

5.5km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Rachel Leathwood BOK W45 36:25  
2nd Rachel Dennis BOK W50 45:55 +9:30
3rd Carys Morgan SLOW W40 45:59 +9:34
4th Elizabeth Treherne BOK W50 46:06 +9:41
5th Debra Robinson SN W50 49:39 +13:14
6th Toni Whittle BKO W45 54:38 +18:13
7th Hilary Nicholls NGOC W50 79:57 +43:32
8th Caroline Lansdown BOK W50 86:15 +49:50
m22 Jo Foster BOK W60 47:52  

WSV

Results

4.45km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Jackie Hallett BOK W60 36:22  
2nd Helen Kelsey BOK W60 36:56 +0:34
3rd Adele Newall KERNO W55 38:49 +2:27
4th Adell Cooper NWO W55 42:35 +6:13
5th Gwen Tanner BOK W55 43:22 +7:00
6th Caroline Potter BOK W55 43:24 +7:02
7th Diana Nicoll BOK W55 44:48 +8:26
8th Gill Stott NGOC W60 54:33 +18:11
9th Christine King BOK W65 57:13 +20:51
10th Kate Maliphant BOK W55 57:41 +21:19
11th Alice Parfitt BOK W21 60:13 +23:51
12th Elizabeth Cope BOK W60 83:45 +47:23

WUV

Results

4.025km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Denise Mullins SARUM W65 45:05  
2nd Rosalind Taunton NGOC W65 51:46 +6:41
3rd Anne Palmer BOK W65 52:00 +6:55
4th Susan Curtis BOK W65 62:19 +17:14

WHV

Results

4.025km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Ruth Rhodes MV W75 53:25  
2nd Gill Bennett BKO W75 65:16 +11:51