Results for BOK Local Event & ASO ~ Pen Hill - 09-Mar-2019 - Provisional

...return to index

Course Results

GREEN

Results

4.625km 190m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Oliver Tonge BOK M16 30:01  
2nd Elliot Malkin   M21 34:38 +4:37
3rd Hargreaves BOK M35 34:48 +4:47
4th Nick Gracie BOK M45 36:25 +6:24
5th Rachel Leathwood BOK W45 38:16 +8:15
6th Matt Leathwood BOK M45 38:39 +8:38
7th Jolyon Medlock WSX M45 39:13 +9:12
8th= Chris Atkins BOK M40 42:01 +12:00
8th= Jamie Dale Y11 KSODA M16 42:01 +12:00
10th Jo Foster BOK W60 42:53 +12:52
11th Scott Samuel BAOC M21 44:49 +14:48
12th Peter Clothier BOK M45 45:32 +15:31
13th Neo Phoenix BOK M21 47:02 +17:01
14th Emily Gay BOF W21 47:11 +17:10
15th Alina Rotaru Bok W35 47:16 +17:15
16th Phil Warry BOK M65 49:25 +19:24
17th Angela Modica QO W45 49:29 +19:28
18th= David Faulkner BOK M55 50:26 +20:25
18th= Bernhard Hagen BOK M45 50:26 +20:25
20th Michelle Sangan BAOC W21 50:36 +20:35
21st Meredith Moody UBOC W21 50:44 +20:43
22nd Neil Eaton BOK M55 51:07 +21:06
23rd Kevin Howe BOK M50 51:33 +21:32
24th Cath Dale BOK W55 51:35 +21:34
25th Jon Binns RNRMOC M45 53:59 +23:58
26th Chris Johnson BOK M65 57:59 +27:58
27th Robin Halsey BOK M50 58:27 +28:26
28th Simon St Leger-Harris BOK M65 58:28 +28:27
29th Philip Fawkner-Corbett BOK M65 58:47 +28:46
30th Duncan Perry BOK M50 59:36 +29:35
31st Robert Green QO M60 61:53 +31:52
32nd Elizabeth Treherne BOK W50 62:05 +32:04
33rd Cat Edwardes DEVON W45 62:55 +32:54
34th Chris Baker BOK M40 63:01 +33:00
35th Alan Richards NGOC M70 64:36 +34:35
36th John Weyman NWO M60 75:54 +45:53
37th Stephen Lee-Jones BOK M50 84:39 +54:38
38th Christi Brasher IND W50 115:05 +85:04
39th Simon Lott BOK M40 121:13 +91:12
n/c Sue Wise+SIMONE McKeon   W50 145:57  
  Matt Claydon BOF M35 w16  

SHORT GREEN

Results

3.525km 85m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Paul Roberts QUANTOC M55 35:00  
2nd Matthew Fautley IND M50 38:55 +3:55
3rd Alasdair Forsyth BOK M50 38:58 +3:58
4th Gwen Tanner BOK W55 39:51 +4:51
5th Rob And Ben Davis IND M45 40:32 +5:32
6th Rob Narbett BOK M50 41:34 +6:34
7th Brian Curtis BOK M65 50:41 +15:41
8th Debbie Anderson BOK W45 50:56 +15:56
9th Robert Teed NGOC M80 52:31 +17:31
10th Susan Curtis BOK W65 58:14 +23:14
11th Lin Callard NGOC M85 61:58 +26:58
12th Daniele Fawkner-Corbett BOK W65 70:07 +35:07
  Dave Urch BOK M70 m15  

LIGHT GREEN

Results

4.05km 160m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Ian Roberts MV M50 39:06  
2nd Graham Hartley QO M55 44:45 +5:39
3rd Finlay Anderson BOK M14 46:10 +7:04
4th Jeremy WheatCroft     46:15 +7:09
5th Theresa Wheatcroft BOK W55 58:05 +18:59
6th Amy Lee-Jones BOK W14 58:51 +19:45
7th Nick Hooper BOK M65 60:51 +21:45
8th Georgina Gouah BOK W40 69:21 +30:15
9th Sally Hay IND W35 73:16 +34:10
10th oliver Hampshire + 1 BOK M45 104:54 +65:48
  Tate Modica QO M14 w9  

ORANGE

Results

3.2km 75m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Neil Hatherall IND   20:53  
2nd Nick McPhedran   M40 29:02 +8:09
3rd Emma Johnson BOK W14 30:13 +9:20
4th Vincent Wong UBOC M20 31:09 +10:16
5th Dougal Anderson IND M45 32:36 +11:43
6th Wilrid Whishaw KSO M14 33:48 +12:55
7th Nicky Wareing IND W40 38:25 +17:32
8th Angus Martin Y10 KSODA M16 38:31 +17:38
9th Katya Volkova KSO W14 38:46 +17:53
10th Janet Scott QO W55 39:05 +18:12
11th Nerissa Lee UBOC W20 40:25 +19:32
12th Marion Stutzriemer BOK W40 40:30 +19:37
13th Alberta Fryer KSO W14 41:41 +20:48
14th Isabelle Halsey BOK W14 43:11 +22:18
15th Fiona Leese BOK W45 43:35 +22:42
16th Jessica Bowen BOK W10 44:07 +23:14
17th Pamela Halsey BOK W50 46:35 +25:42
18th Alan Kempton BOK M70 47:44 +26:51
19th Tim Bird IND M40 49:00 +28:07
20th Janine Doggett IND W35 56:12 +35:19
21st peter Lien IND M45 57:58 +37:05
22nd Agnieszka Kaminska BOK W40 69:03 +48:10
23rd Elizabeth Cope BOK W60 70:27 +49:34
  Karen Whishaw IND W45 m11  
  Sophie Edwards IND W40 m12-13  
  Elaine Green QO W55 m6  
  Sue Baille + Adrian Stone IND W50 mF  
  Sue Bailie & Adrian Stone IND W40 dsq  

YELLOW

Results

2.275km 40m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Charlie Whishaw KSO M12 14:47  
2nd William Tett WYE M12 15:28 +0:41
3rd Matilda Knox Cartwright RHOC W14 15:42 +0:55
4th Louisa Halsey BOK W12 17:36 +2:49
5th Rohan Chauhan BGS M14 17:39 +2:52
6th James Ardus KPS M10 17:52 +3:05
7th James Marks KSD M14 19:37 +4:50
8th Isabelle Tonge BOK W10 19:52 +5:05
9th Megan Wareing RHOC W10 20:12 +5:25
10th Honor Lien RHOK W12 20:43 +5:56
11th Eskarina Medlock WSX W10 23:42 +8:55
12th Annie Leese RHOK W12 24:05 +9:18
13th Tara Tess Joseph RHOK W10 24:36 +9:49
14th Leni Hagen BOK W12 24:47 +10:00
15th Alexandra Bowen BOK W8 27:08 +12:21
16th Grace Hatherall BLAGDON W10 34:06 +19:19
17th Tara Chauhan RHOC W12 34:12 +19:25
18th Connie Rogers   W10 34:38 +19:51
19th Patricia Rogers   W45 35:16 +20:29
20th Gillian Gay IND W60 40:26 +25:39

WHITE

Results

1.675km 40m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Alex Lowe Y5 KPSO M10 12:00  
2nd Emily Leathwood BOK W10 12:46 +0:46
3rd Ben Lowe KPSO M10 12:53 +0:53
4th= Olivia Andrews RHOC W10 13:45 +1:45
4th= Tom Narbett KPSO M10 13:45 +1:45
6th Charlotte Marke KPSO W10 15:05 +3:05
7th Freddie Marke KPSO M10 15:30 +3:30
8th Tessa Johnson RHOK W8 15:46 +3:46
9th Tara Tess Joseph RHOC W10 15:55 +3:55
10th Freya Beynon BOK W10 16:04 +4:04
11th Isaac Anderson BOK M10 16:52 +4:52
12th Hans Mcphedran KPSO M10 17:57 +5:57
13th Matilda MacDoughall RHOC W10 18:55 +6:55
14th Poppy Balmer IND W12 20:25 +8:25
15th Sophie Leathwood BOK W10 20:40 +8:40
16th Hattie Leese RHOK W10 20:46 +8:46
17th James Hatherall BLAGDON M10 21:11 +9:11
18th Isabel Nyaruwa RHOC W10 24:22 +12:22
19th sopphie Jarrett RHOK W10 29:27 +17:27
20th Owen Jerzak   M10 35:06 +23:06