Results for BUOS 8 - Yate - 03-Jul-2019

...return to index

Course Results

Blue

Results

8.2km 40m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Owain Jones BOK M35 33:10  
2nd Matthew Pickering BOK M21 35:24 +2:14
3rd Chloe Potter BOK W21 37:26 +4:16
4th Thomas Cochrane NGOC M21 38:12 +5:02
5th Andrew Campbell MOR M50 38:20 +5:10
6th Scott Bailey BOK M45 38:51 +5:41
7th Richard Sansbury QO M50 39:57 +6:47
8th Jon Urch BOK M40 42:16 +9:06
9th Paul Gebbett BOK M50 43:31 +10:21
10th Fergus Sullivan BAOC M40 44:01 +10:51
11th Adam Hampshire BOK M45 44:08 +10:58
12th Matthew Owen BOK M50 44:09 +10:59
13th Nick Dennis BOK M55 45:47 +12:37
14th Charles Daniel BOK M60 45:54 +12:44
15th Jamie Hicks SOC M21 46:21 +13:11
16th Andrew Tindal IND M50 47:54 +14:44
17th Darrell Read BOK M35 48:40 +15:30
18th James Woods RAFO M21 48:55 +15:45
19th Ben Lonsdale RAFO M35 49:03 +15:53
20th Clare Howes BOK W21 49:04 +15:54
21st Rob Hick WSX M55 50:25 +17:15
22nd Rosalind Martin   W21 50:51 +17:41
23rd Steve Robertson QO M65 51:23 +18:13
24th David Faulkner BOK M55 54:17 +21:07
25th Karen Crawford BOK W50 56:19 +23:09
26th Rachel Dennis BOK W50 58:06 +24:56
27th Graham Allan   M50 59:54 +26:44
28th Adrian Hodson   M60 60:18 +27:08
29th Declan Lees smith   M21 61:31 +28:21
30th Richard Rossington BOK M55 64:40 +31:30
31st Rebecca Ward NGOC W16 65:00 +31:50
32nd Chris Tongue   M21 65:12 +32:02
33rd Gwen Tanner BOK W55 67:29 +34:19
34th Paul Taunton NGOC M65 68:34 +35:24
  George Lovesmith BOK M35 m20  
  Doug Wilson NGOC M50 m19  
  Caroline Jones and Sam Martin   W40 m2  

Green

Results

5.4km 30m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Emma Pearce BOK W21 28:12  
2nd Richard Hudson BOK M55 28:48 +0:36
3rd Chris Atkins BOK M40 29:42 +1:30
4th Graham Hartley QO M55 30:43 +2:31
5th Kevin Howe BOK M50 32:03 +3:51
6th Carolyn Dent BOK W55 34:42 +6:30
7th David Palmer BOK M70 34:45 +6:33
8th Baptiste dio   M21 34:53 +6:41
9th Angela Modica QO W45 36:42 +8:30
10th Daniel Jones QO M35 36:53 +8:41
11th Caroline Potter BOK W55 37:35 +9:23
12th Tony Lloyd BOK M65 37:55 +9:43
13th Tony Hext QO M70 38:30 +10:18
14th Martin Lewis QO M50 38:38 +10:26
15th Jim Mallinson SLOW M70 39:49 +11:37
16th Simon Doell BOK M50 40:53 +12:41
17th John Weyman NWO M60 41:00 +12:48
18th Neil Connelly BOK M75 41:18 +13:06
19th Brian Curtis BOK M65 42:02 +13:50
20th Samantha Marson QO W45 42:20 +14:08
21st Margaret Warlow BOK W35 43:10 +14:58
22nd Richard Hughes BOK M55 43:34 +15:22
23rd Steve Lee NGOC M55 44:21 +16:09
24th Tony Rudd BOK M45 44:56 +16:44
25th Rachael Wilcox   W35 45:11 +16:59
26th Christopher Moon BOK M65 45:17 +17:05
27th Debbie Anderson BOK W45 46:45 +18:33
28th Alice Parfitt BOK W21 48:03 +19:51
29th Theresa Wheatcroft BOK W55 48:28 +20:16
30th Rosalind Taunton NGOC W65 50:32 +22:20
31st Amy Curtis BOK W45 51:33 +23:21
32nd Mike Forrest BOK M65 52:50 +24:38
33rd Simon Lott BOK M40 53:14 +25:02
34th Martin Evans BOK M55 55:42 +27:30
35th Agnieszka Kaminska BOK W40 58:48 +30:36
36th Alice Allan   W21 60:00 +31:48
37th Anne Palmer BOK W65 61:07 +32:55
38th Helena Fielder BOK W35 64:28 +36:16
39th Susan Curtis BOK W65 64:42 +36:30
40th Jane Weyman NWO W55 65:34 +37:22
41st Elizabeth Cope BOK W60 69:42 +41:30
  Peter Shirvington QO M45 w13  
  John Parfitt BOK M75 m12  
  Trudi Johnson BOK W50 w13  

Orange

Results

4.35km 20m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Emily Elms BOK W14 30:01  
2nd Polly Atherton BOK W45 30:51 +0:50
3rd Marcus Perry BOK M10 43:35 +13:34
4th Agnieszka Kaminska BOK W40 47:24 +17:23
5th Cathie Walsh   W55 51:14 +21:13
6th Peter Walsh   M55 51:23 +21:22
7th Charlie Mcdonald BOK   51:59 +21:58
8th Leanne Sawola BOK W35 52:30 +22:29
9th Emma Allan     55:23 +25:22
  Alex Williams   M10 m3-6 m11