Results for BUOS 3 - Bath City - 08-May-2019

...return to index

Course Results

Blue

Results

6.9km 140m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Adam Potter BOK M21 39:09  
2nd Owain Jones BOK M35 44:05 +4:56
3rd Petter Andreas Bergh MALVIK M40 45:29 +6:20
4th Dan Weaver UBOC M20 45:37 +6:28
5th Thomas Cochrane NGOC M21 46:35 +7:26
6th Chloe Potter BOK W21 47:57 +8:48
7th James Trott BAOC M21 49:03 +9:54
8th Geoff Ellis RAFO M40 49:27 +10:18
9th Nick Gracie BOK M45 49:53 +10:44
10th Ben Shardlow KSO M18 50:35 +11:26
11th Scott Bailey BOK M45 50:49 +11:40
12th Paul Gebbett BOK M50 51:33 +12:24
13th David Hunt BOK M55 51:46 +12:37
14th Matthew Pickering UBOC M21 51:50 +12:41
15th Lawrence Jones NGOC M21 51:53 +12:44
16th Adam Hampshire BOK M45 52:03 +12:54
17th Andrew Campbell MOR M50 52:21 +13:12
18th Peter Dobra UBOC M20 52:48 +13:39
19th Tereza Maria Rush BOK W40 52:50 +13:41
20th= Darrell Read BOK M35 53:29 +14:20
20th= Christopher Kelsey BOK M60 53:29 +14:20
22nd Rachel Leathwood BOK W45 53:37 +14:28
23rd Alex Smith BOK M21 54:51 +15:42
24th Jeremy Tonge BOK M45 55:06 +15:57
25th Clare Howes BOK W21 55:27 +16:18
26th Peter Shirvington QO M45 55:31 +16:22
27th Sam Johnson   M21 55:40 +16:31
28th Rosalind Martin   W21 55:53 +16:44
29th Andrew Tindal IND M50 56:14 +17:05
30th Richard Sansbury QO M50 57:06 +17:57
31st Sandy Burgon BOK M60 57:12 +18:03
32nd Fergus Sullivan BAOC M40 57:31 +18:22
33rd Michael James BAOC M60 58:40 +19:31
34th Neo Phoenix BOK M21 59:08 +19:59
35th Rob Woods RAFO M50 59:15 +20:06
36th Charles Daniel BOK M60 59:23 +20:14
37th Rob Hick WSX M55 60:20 +21:11
38th Andy Rimes QO M55 61:16 +22:07
39th David Faulkner BOK M55 62:00 +22:51
40th= John Orton NWO M65 62:43 +23:34
40th= Chris Hale BOK M50 62:43 +23:34
42nd Ben Lonsdale RAFO M35 62:58 +23:49
43rd Joanna Foster BOK W60 63:24 +24:15
44th Doug Wilson NGOC M50 63:42 +24:33
45th Jane Stagg BOK W45 63:43 +24:34
46th Chaitanya Ijam RSOC M35 63:57 +24:48
47th Tim Sands BOK M70 64:38 +25:29
48th Karen Crawford BOK W50 66:04 +26:55
49th Adele Newall KERNO W55 67:09 +28:00
50th Mark Quilliam IND M45 69:00 +29:51
51st Rosanna Ingram BOF W21 73:28 +34:19
52nd Greg Best NGOC M55 73:32 +34:23
53rd Nick Foley   M21 74:21 +35:12
54th Richard Rossington BOK M55 84:26 +45:17
55th Allan Darwell BOK M65 88:36 +49:27
  Edward Dickins BAOC M21 m8  
  Phil Newall KERNO M55 w27  
  Carolyn Dent BOK W55 m18  

Green

Results

4.4km 90m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Chris Atkins BOK M40 37:41  
2nd Emma Pearce   W21 38:51 +1:10
3rd Richard Hudson BOK M55 40:15 +2:34
4th Alison Simmons BOK W60 40:38 +2:57
5th Graham Hartley QO M55 41:08 +3:27
6th Kevin Howe BOK M50 42:06 +4:25
7th Angela Modica QO W45 45:40 +7:59
8th Jackie Hallett BOK W60 46:06 +8:25
9th Louise Tonge BOK W50 46:18 +8:37
10th Peter Stagg BOK M45 46:57 +9:16
11th Caroline Emslie   W21 47:38 +9:57
12th Daniel Jones QO M35 48:18 +10:37
13th Tony Hext QO M70 50:20 +12:39
14th Laura Pankhurst IND W21 50:47 +13:06
15th Martin Lewis QO M50 52:14 +14:33
16th Helen Kelsey BOK W60 53:04 +15:23
17th Chris Johnson BOK M65 53:10 +15:29
18th John Weyman NWO M60 53:52 +16:11
19th Rosie Wych QO W60 54:55 +17:14
20th Caroline Potter BOK W55 55:00 +17:19
21st Samantha Marson QO W45 56:57 +19:16
22nd Neil Connelly BOK M75 57:04 +19:23
23rd Carol Sands BOK W65 57:07 +19:26
24th Gwen Tanner BOK W55 57:14 +19:33
25th Richard Hughes   M55 57:54 +20:13
26th Katy Dyer BOK W70 58:22 +20:41
27th Debbie Anderson BOK W45 59:18 +21:37
28th Sally Thomas BOK W70 59:49 +22:08
29th Ted McDonald BOK M75 60:58 +23:17
30th Brian Curtis BOK M65 66:29 +28:48
31st Susan Curtis BOK W65 71:54 +34:13
32nd Helena Fielder BOK W35 95:28 +57:47
  John Simmons BOK M65 m10  
  Trudi Johnson BOK W50 m15  

Orange

Results

2.5km 40m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Emily Elms BOK W14 15:14  
2nd Samantha Bosshardt   W21 15:42 +0:28
3rd Ella May Rush BOK W14 15:57 +0:43
4th Will Shardlow KSO M14 17:10 +1:56
5th Polly Atherton BOK W45 17:39 +2:25
6th John Parfitt BOK M75 20:28 +5:14
7th= Finlay Anderson BOK M14 24:04 +8:50
7th= Patrick Tandy   M14 24:04 +8:50
9th Agnieszka Kaminska BOK W40 24:59 +9:45
10th David Lee NGOC M80 29:35 +14:21
11th Ruth Williams HGS W12 36:40 +21:26
12th Bethan Williams OPJS W10 36:42 +21:28