Results for BUOS 4 - Trowbridge South - 15-May-2019 - Provisional

...return to index

Course Results

Blue

Results

7.05km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Adam Potter BOK M21 35:59  
2nd Petter Andreas Bergh MALVIK M40 40:21 +4:22
3rd Geoff Ellis RAFO M40 41:03 +5:04
4th Eoghan Willis BOK M21 41:34 +5:35
5th John Owens BAOC M50 42:15 +6:16
6th Thomas Cochrane NGOC M21 44:14 +8:15
7th Doug Stimson NWO M35 44:19 +8:20
8th David Hunt BOK M55 45:45 +9:46
9th Scott Bailey BOK M45 45:47 +9:48
10th Nick Gracie BOK M45 46:04 +10:05
11th Peter Dobra UBOC M20 46:53 +10:54
12th Paul Gebbett BOK M50 47:01 +11:02
13th Lawrence Jones UBOC M21 47:08 +11:09
14th Richard Sansbury QO M50 47:30 +11:31
15th Andrew Tindal IND M50 48:20 +12:21
16th Adam Hampshire BOK M40 48:50 +12:51
17th Richard Carey IND M21 48:55 +12:56
18th Neo Phoenix BOK M21 49:12 +13:13
19th Rob Woods RAFO M50 50:00 +14:01
20th= Ed Heal BAOC M50 50:14 +14:15
20th= Matthew Pembery BOK M20 50:14 +14:15
22nd John Mitchell IND M21 50:49 +14:50
23rd Darrell Read BOK M35 51:19 +15:20
24th Charles Daniel BOK M60 52:16 +16:17
25th Ben Lonsdale RAFO M35 52:52 +16:53
26th Tereza Maria Rush BOK W40 55:12 +19:13
27th Fergus Sullivan BAOC M40 55:36 +19:37
28th John Orton NWO M65 57:34 +21:35
29th Peter Clothier BOK M45 58:05 +22:06
30th David Faulkner BOK M55 58:47 +22:48
31st Mark Quilliam IND M45 60:15 +24:16
32nd Steve Robertson QO M65 61:26 +25:27
33rd Robert Buckby & James Hutt NWO M21 61:49 +25:50
34th Carolyn Dent BOK W55 63:08 +27:09
35th Richard Rossington BOK M55 66:19 +30:20
36th Karen Crawford BOK W50 68:34 +32:35
37th Rosanna Ingram BOF W21 72:41 +36:42
  Owain Jones BOK M35 m23  
  Daniel Carrivick IND M35 w22  
  Nick Foley IND M21 m16-24  

Green

Results

4.6km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Kevin Howe BOK M50 29:20  
2nd Chris Atkins BOK M40 29:50 +0:30
3rd Graham Hartley QO M55 30:42 +1:22
4th Alison Simmons BOK W60 31:27 +2:07
5th John Simmons BOK M65 32:10 +2:50
6th David May SLOW M70 34:45 +5:25
7th David Palmer BOK M70 34:58 +5:38
8th Louise Tonge BOK W50 35:12 +5:52
9th David Potter BOK M55 35:35 +6:15
10th Jamie Byrne BOK M21 36:57 +7:37
11th Angela Modica QO W45 37:11 +7:51
12th Martin Lewis QO M50 38:00 +8:40
13th Caroline Potter BOK W55 39:19 +9:59
14th Chris Moon BOK M65 40:24 +11:04
15th John Weyman NWO M60 41:12 +11:52
16th Trevor Crowe BOK M65 41:18 +11:58
17th Chris Johnson BOK M65 41:42 +12:22
18th Daniel Jones QO M35 44:45 +15:25
19th Debbie Anderson BOK W45 47:08 +17:48
20th Brian Curtis BOK M65 48:59 +19:39
21st K Hudson SARUM   49:16 +19:56
22nd Anne Palmer BOK W65 49:57 +20:37
23rd Neil Connelly BOK M75 52:55 +23:35
24th Sue Curtis BOK W65 54:03 +24:43
25th Simon Lott BOK M40 55:44 +26:24
26th Mike Forrest BOK M65 56:56 +27:36
  Tim Tett SYO M55 m1  
  Martin Light NWO M60 m13  

Orange

Results

2.6km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Emily Elms BOK W14 18:41  
2nd Polly Atherton BOK W45 19:51 +1:10
3rd Ella May Rush BOK W14 20:53 +2:12
4th Nigel Britton BOF M70 25:11 +6:30
5th Anne May SWOC W70 35:21 +16:40
  David Lee NGOC M80 m1  
  Agnieszka Kaminska BOK W40 m11