Results for BOK Local League 1 ~ Ashton Court - 22 Sep 2019

...return to index

Course Results

Green

Results

4.725km 150m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Daniel Weaver UBOK M20 30:12  
2nd Oliver Tonge BOK M16 31:21 +1:09
3rd Matthew Owen BOK M50 35:48 +5:36
4th Scott Bailey BOK M45 36:55 +6:43
5th Marshall Kinnear RAFO M40 37:40 +7:28
6th Jon Urch BOK M40 38:31 +8:19
7th Robert Mills IND M21 39:02 +8:50
8th Jesse Coombs IND M21 42:35 +12:23
9th Ruby Owen BOK W16 42:36 +12:24
10th Alex Smith BOK M21 42:51 +12:39
11th Jane Stagg BOK W45 43:24 +13:12
12th Jeremy Tonge BOK M45 43:28 +13:16
13th Richard Carey IND M21 45:08 +14:56
14th James Ian Hayward BOK M55 45:32 +15:20
15th Jamie Dale KSO M16 46:14 +16:02
16th Emily Elms BOK W14 47:36 +17:24
17th David Pilling BOK M50 47:57 +17:45
18th Pete Maliphant BOK M60 48:52 +18:40
19th Chris Hale BOK M50 49:42 +19:30
20th Phil Warry BOK M65 50:44 +20:32
21st Bernhard Hagen BOK M45 52:50 +22:38
22nd John Parfitt BOK M75 54:34 +24:22
23rd Michael Rose BAOC M21 55:08 +24:56
24th Pater Stagg BOK M45 55:38 +25:26
25th Stephen Lee-Jones BOK M50 56:09 +25:57
26th Duncan Perry BOK M50 56:56 +26:44
27th Turif Emila IND W35 58:08 +27:56
28th Peter Clothier BOK M45 58:18 +28:06
29th Amy Lee-Jones BOK W14 58:59 +28:47
30th Rose Taylor NGOC W14 61:20 +31:08
31st Caroline Emslie IND W21 63:30 +33:18
32nd Robin Halsey BOK M50 64:01 +33:49
33rd Rob Davis IND M45 64:12 +34:00
34th Martin Evans BOK M55 64:30 +34:18
35th Judith Taylor NGOC W50 67:44 +37:32
36th Rob Taylor NGOC M50 67:46 +37:34
37th Cath Dale BOK W55 75:51 +45:39
38th Eddie Smith IND M45 81:44 +51:32
39th Bill O'Connor IND M10 109:43 +79:31
40th Alex Evans NGOC M55 118:09 +87:57
  Alex Rutter IND M21 w10  
  Louise Tonge BOK W50 m10  
  Jim Mallinson SLOW M70 m1  
  Jerone Carson IND W21 w9  
  Ted McDonald BOK M75 m7-8  
  James Gregory BOK M35 m7-8 m10  
  Agnieszka Kaminska BOK W40 m7-11  

Light Green

Results

3.575km 135m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Nick Foley BOK M21 38:04  
2nd Emma Johnson BOK W14 43:05 +5:01
3rd Rob Narbett BOK M50 48:37 +10:33
4th Polly Atherton BOK W45 48:44 +10:40
5th Nick Hooper BOK M65 49:21 +11:17
6th Diana Nicoll BOK W55 51:38 +13:34
7th Dave Urch BOK M70 56:32 +18:28
8th Jim McCall BOK M50 57:33 +19:29
9th Victoria Holbrook IND W35 60:43 +22:39
10th Theresa Wheatcroft BOK W55 62:05 +24:01
11th Alice Parfitt BOK W21 67:12 +29:08
12th Georgina Gough BOK W40 69:01 +30:57
13th Alan Honey BOK M55 75:59 +37:55
14th Amy Curtis BOK W45 76:31 +38:27
15th Fiona Leese BOK W45 82:34 +44:30
  Dave Gray BOK M70 m5-11  

Orange

Results

3.15km 135m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Wilfrid Whishaw KSO M14 32:20  
2nd Graeme Ardus KSO M14 34:41 +2:21
3rd Tobina Laurence KSO W14 35:16 +2:56
4th Charlie Whishaw KSO M12 35:27 +3:07
5th Matilda Knox Cartwright BOK W14 38:36 +6:16
6th Wills Hudson KSO M12 39:03 +6:43
7th Alan Kempton BOK M70 45:44 +13:24
8th Peter Lien IND M45 46:36 +14:16
9th Marion Stutzriemer BOK W40 47:08 +14:48
10th Karen Whishaw IND W45 47:48 +15:28
n/c Daniel Wareing QEH M10 48:57  
11th Gillian Lee-Jones BOK W50 49:47 +17:27
12th Forbes MacDougall IND W35 49:54 +17:34
13th Katherine Welsh IND W21 50:54 +18:34
n/c Isabelle Tonge BOK W10 51:08  
14th Gareth McKeown BOK M35 53:08 +20:48
15th John Hadler IND M65 55:07 +22:47
16th Isabelle Halsey BOK W14 55:09 +22:49
17th Leni Hagen BOK W12 60:18 +27:58
18th Pamela Halsey BOK W50 60:44 +28:24
19th Eleri Cowen NGOC W14 62:51 +30:31
20th Poppy Clothier ALLHALL W10 74:41 +42:21
21st Shona Pattullo IND W14 102:27 +70:07
22nd Emma Pattullo IND W45 103:34 +71:14
  Leanne Sawola BOK W40 m4-10  
  Kim Minkee IND W40 w4 w8  
  Annie Leese BOK W14 m4  
  Jonathan Downer BOK M45 m5-6 w8  

Yellow

Results

2.25km 85m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Pete Brealey IND M45 16:31  
2nd Paul Jarrett IND M40 18:22 +1:51
3rd James Ardus KSO M12 19:15 +2:44
4th Alexander Smith BGS M12 19:58 +3:27
5th Louisa Halsey BOK W12 20:01 +3:30
6th Alex Lowe KPS M10 20:24 +3:53
7th Peter Mosey IND M45 21:09 +4:38
8th Caroline Jarrett IND W35 21:15 +4:44
9th Olivia Andrews BOK W12 21:52 +5:21
10th Honor Lien RHOC W12 25:13 +8:42
11th Megan Wareing RHOC W12 28:04 +11:33
12th Ben Lowe KPS M10 32:08 +15:37
13th Euan Pattullo IND M10 32:40 +16:09
14th Anika Soar RHOC W12 36:56 +20:25
15th Pippa Crawford STOB W10 55:46 +39:15

White

Results

1.525km 55m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Tom Narbett KSO M10 10:30  
n/c Tessa Johnson RHOC W10 11:31  
2nd Marcus Perry BOK M10 11:47 +1:17
3rd Tom Dilley TUTS M10 12:28 +1:58
4th Ellie Mosey IND W10 12:40 +2:10
5th Sophie Jarrett IND W10 13:09 +2:39
n/c Sophie Constantin RHOC W10 13:27  
6th Freya Beynon BOK W10 13:29 +2:59
n/c Alexandra Bowen RHOC W10 14:14  
n/c Yasmin Brealey IND W10 14:37  
7th Constance Rogers RHOC W10 15:14 +4:44
8th Hattie Leese BOK W10 16:17 +5:47
n/c Matilda Macdougall RHOC W10 16:25  
9th Isla Crawford STOB W10 17:41 +7:11
n/c Mia Kendell RHOC W10 17:49  
n/c Sophia Graham RHOC W10 17:51  
n/c Lucie Constantin ST URSU W10 23:18  
n/c Megan Rosborough RHOC W12 26:20  
n/c Charlotte Oates RHOC W12 26:21  
n/c Helena Twigger RHOC W12 26:23  
n/c Isla Overy RHOC W10 29:34  
n/c Amy Watts RHOC W10 30:02  
n/c Florence Casley RHOC W10 30:45  
n/c Juliet Horsfield RHOC W10 30:53  
n/c Georgina Casley RHOC W10 33:44  
10th Evie Darlow BOK W10 36:54 +26:24