Results for BOK Local League 3 ~ Blaise Castle - 24 Nov 2019 - Provisional

...return to index

Course Results

Green

Results

4.525km 165m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Pranas Germanavicius BOK M20 29:59  
2nd Clive Hallett BOK M55 30:07 +0:08
3rd Phil Murray BOK M55 32:48 +2:49
4th Matt Leathwood BOK M45 39:18 +9:19
5th Richard Carey   M21 39:36 +9:37
6th Christopher Kelsey BOK M60 39:47 +9:48
7th Richard Hudson BOK M55 41:54 +11:55
8th Jamie Dale BOK M16 41:57 +11:58
9th Andrew Hay   M40 42:15 +12:16
10th Michael Rose RSOC M21 42:20 +12:21
11th Duncan Innes SWOC M55 42:45 +12:46
12th Oliver Frost   M40 43:33 +13:34
13th Guillaume Paulet BOK M21 44:11 +14:12
14th Pete Maliphant BOK M60 44:42 +14:43
15th Bernhard Hagen BOK M45 46:29 +16:30
16th Alison Simmons BOK W60 46:41 +16:42
17th Jackie Hallett BOK W60 47:10 +17:11
18th Chris Atkins BOK M40 47:35 +17:36
19th Rob Hick WSX M55 47:49 +17:50
20th Christine Farr SWOC W40 48:46 +18:47
21st Joe Murray   M35 48:55 +18:56
22nd Philip Warry BOK M65 52:11 +22:12
23rd Amy Lee-Jones BOK W14 52:24 +22:25
24th Sam Landrigan BOK M21 52:58 +22:59
25th Nick Foley BOK M21 53:18 +23:19
26th Paul Graddy IND M35 54:45 +24:46
27th Peter Clothier BOK M45 54:59 +25:00
28th Colin Welch BOK M60 55:08 +25:09
29th David Faulkner BOK M55 57:14 +27:15
30th David Potter BOK M55 57:46 +27:47
31st Katy Dyer BOK W70 61:50 +31:51
32nd Robert Green QO M60 62:04 +32:05
33rd Catherine Dale BOK W55 62:15 +32:16
34th Seb Crow KSOA M16 63:01 +33:02
35th Carolyn Dent BOK W55 63:51 +33:52
36th Louise Tonge BOK W50 64:00 +34:01
37th Duncan Perry BOK M50 65:14 +35:15
38th Matthew Lawson NGOC M50 67:36 +37:37
39th Richard Worrin   M45 67:46 +37:47
40th Philip Fawkner-Corbett BOK M65 68:06 +38:07
41st John Parfitt BOK M75 69:23 +39:24
42nd Caroline Potter BOK W55 73:18 +43:19
43rd Richard Rossington BOK M55 75:06 +45:07
44th Claire Murray IND W35 75:14 +45:15
45th Stephen Lee-Jones BOK M50 75:36 +45:37
46th Nigel Clemens SLOW M55 78:51 +48:52
47th Mark Quilliam   M45 79:49 +49:50
48th Robin Halsey BOK M50 99:38 +69:39
49th Finlay Anderson BOK M14 110:10 +80:11
50th Debbie Anderson BOK W45 110:18 +80:19
  Rachel Leathwood BOK W45 m9  
  Tom Mills NGOC M70 rtd  

Light Green

Results

3.925km 95m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st James Long BOK M21 32:04  
2nd Robert Elston UBOC M20 34:24 +2:20
3rd David Hudson IND M45 40:23 +8:19
4th Tim Sands BOK M70 46:33 +14:29
5th Nellie Clothier   W45 47:16 +15:12
6th Margaret Warlow BOK W35 47:32 +15:28
7th Neil Connelly BOK M75 49:31 +17:27
8th Nick Hooper BOK M65 52:30 +20:26
9th Frank Ince SWOC M75 55:52 +23:48
10th Nathan Marke IND M45 56:33 +24:29
11th Rob Narbett BOK M45 57:35 +25:31
12th Eleanor Davey BADO W21 58:48 +26:44
13th Christine King BOK W70 60:12 +28:08
14th Carol Sands BOK W65 62:18 +30:14
15th Theresa Wheatcroft BOK W55 64:10 +32:06
16th David Gray BOK M70 65:00 +32:56
17th Agnieszka Kaminska BOK W40 73:32 +41:28
18th Sue Colbert SWOC W70 74:06 +42:02
19th Pete Colbert SWOC M65 74:10 +42:06
20th Samantha Mason QO W45 75:40 +43:36
21st Tim Bird BOK M40 77:44 +45:40
22nd Sally Hay IND W35 81:09 +49:05
23rd Adam Hampshire BOK M45 83:13 +51:09
24th Oliver Hampshire   M8 83:14 +51:10
25th Daniele Fawkner-Corbett BOK W65 83:26 +51:22
26th Helena Fielder BOK W35 90:53 +58:49
  Reuben Lawson NGOC M14 w14  
  Seth Lawson NGOC M12 w14  
  Sheila Miklausic NGOC W70 m1  
  Sue Bailey BOK W55 w2 m4 m14  

Orange

Results

2.775km 80m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Phil Patmallo   M40 21:06  
2nd Martin Lowe   M40 25:45 +4:39
3rd Gareth McKeown BOK M35 25:59 +4:53
4th Dougal Anderson BOK M45 28:58 +7:52
5th Karen Whishaw KINGSWO W45 29:25 +8:19
6th Nicky Wareing BOK W40 33:31 +12:25
7th Georgina Gough BOK W40 33:39 +12:33
8th Megan Wareing RHOC W12 35:15 +14:09
9th Isabelle Tonge BOK W10 36:19 +15:13
10th Katya Volkova KSOA W14 36:22 +15:16
11th Paul Jarrett IND M40 37:22 +16:16
12th Annie Leese BOK W14 37:33 +16:27
13th Jason Johnson RHOC M45 39:41 +18:35
14th Alberta Fryer KS W16 41:36 +20:30
15th Gillian Lee-Jones BOK W50 44:11 +23:05
16th Tobina Lawrence KSOA W16 44:24 +23:18
17th Agnieszka Kaminska BOK W40 44:36 +23:30
18th Ian Kerr BOK M80 45:31 +24:25
19th Isabelle Halsey BOK W14 45:56 +24:50
20th Joseph Morris BOK M12 49:19 +28:13
21st Ana Fletcher   M10 49:20 +28:14
22nd Emma Pattullo   W45 52:15 +31:09
23rd Peter Mosey BOK M45 53:01 +31:55
24th Imogen Oram STORE W10 57:06 +36:00
25th Vicky Pyne   W40 57:57 +36:51
26th Elizabeth Cope BOK W60 59:16 +38:10
27th Daniel Thomas BOK M1 63:56 +42:50
28th Rhys Crow   M45 68:46 +47:40
  Leni Hagen BOK W12 w12  
  John Hadler   M60 m12  
  Alan Kempton BOK M70 m12  
  Jonathan Downer BOK M45 m12  
  Elaine Green QO W55 m8  

Yellow

Results

2.125km 45m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Freddie Marke KPS M10 17:37  
2nd James Ardus KSO   17:56 +0:19
3rd Marcus Perry BOK M10 19:16 +1:39
4th Olivia Andrews BOK W12 19:25 +1:48
5th James Hatherall   M10 20:20 +2:43
6th Louisa Halsey BOK W12 21:46 +4:09
7th William Hudson KSOA M12 22:12 +4:35
8th Jackie Younker REDMAID W50 22:59 +5:22
9th Megan Wareing BOK W12 23:26 +5:49
n/c Nell Murray BIRDWEL W10 24:20  
10th Isaac Anderson BOK M10 25:29 +7:52
11th James Marke KPSO M10 26:41 +9:04
12th Tom Narbett KPSO M10 28:06 +10:29
13th Ellie Mosey BOK W10 29:18 +11:41
14th Shona Pattullo   W14 30:25 +12:48
15th Euan Pattullo   M10 31:26 +13:49
16th Charlotte Oates   W12 31:37 +14:00
17th Alex Lowe KPS M10 31:38 +14:01
18th Grace Hatherall BLAGDON W10 31:46 +14:09
19th Poppy Clothier   W10 33:42 +16:05
n/c Mia Kendell RHOC W10 34:52  
20th Sophie Jarrett IND W10 34:55 +17:18
21st Amanda Swannell   W55 38:48 +21:11
22nd Anika Soar RHOK W10 39:16 +21:39
23rd Fin Trevorrow   M10 46:00 +28:23
24th Ellis Camwell   M10 46:01 +28:24
25th Zoe Frost   W10 49:35 +31:58
26th Harvey Brooke KSO M12 61:46 +44:09
  Charlotte Marke KPS W10 m7-11  
  Max Slater KSO M12 m7-8 m11  
  Jack Yu KSODA M12 m8  
  Emily Leathwood BOK W10 rtd  

White

Results

1.35km 20m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Matilda MacDougall BOK W10 10:17  
2nd Tessa Johnson RHOC W10 10:23 +0:06
3rd Sophie Constantin RHOC W10 11:17 +1:00
4th Ben lowe KPS M10 11:22 +1:05
5th Freya Beynon RHOC W10 11:29 +1:12
6th Mia Kendell RHOC W10 11:33 +1:16
7th Alexandra Bowen RHOC W10 11:40 +1:23
8th Constance Rogers BOK W10 12:21 +2:04
9th Reuben Crow KPSO M10 12:23 +2:06
10th Gail Kendell REDMAID W45 12:36 +2:19
11th Henry Oates OLVES M10 12:45 +2:28
12th Tom Dilley TUTSHIL M10 12:51 +2:34
13th Iris Landrigan BOK W7 12:58 +2:41
14th Urho Tanttu   M10 13:13 +2:56
15th Sophie Leathwood BOK W10 13:14 +2:57
16th Florence Casley RHOC W10 14:14 +3:57
17th Amy Watts RHOK W10 14:36 +4:19
18th Aksel Tanttu BOK M10 14:42 +4:25
19th Elspeth Marke KPS W10 15:16 +4:59
20th Rory Trevorrow   M10 15:19 +5:02
n/c Hattie Leese BOK W10 15:20  
21st Juliette Horsfield   W10 15:21 +5:04
22nd Nell Murray   W10 15:32 +5:15
23rd Sophia Graham BOK W10 15:34 +5:17
24th Isla Overy BOK W10 17:47 +7:30
25th Pippa Crawford   W10 17:48 +7:31
26th Georgina Cabley RHOC W10 17:52 +7:35
27th Lucie Constantin   W10 18:44 +8:27
28th Maddie Edwards STOKE W0 19:30 +9:13
29th Luke Willans KINGSWO M10 19:48 +9:31
30th Aiden Dawson STOKE M10 19:54 +9:37
31st Max Landrigan BOK M4 21:20 +11:03
32nd Richard Morris BOK M5 21:21 +11:04
n/c James Overy IND M10 23:24  
33rd Cole Smart STOKE M10 23:55 +13:38
34th Arthur Murray BIRDWEL M10 24:11 +13:54
35th Kit Murray   M10 24:19 +14:02
36th Ella Burgess ROK W12 25:13 +14:56
  Stan Dixon BGS   m10  
  Caroline Morris BOK W7 rtd