Results for BUOS 7 - Stockwood East - 26 Jun 2019

...return to index

Course Results

Blue

Results

6.475km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Ben Mitchell   M21 32:47  
2nd Adam Potter BOK M21 34:06 +1:19
3rd Owain Jones BOK M35 34:44 +1:57
4th Megan Carter-Davies MWOC W21 37:37 +4:50
5th Andrew Campbell MOR M50 39:14 +6:27
6th Chloe Potter BOK W21 40:21 +7:34
7th Matthew Pickering UBOC M21 41:58 +9:11
8th Rachel Leathwood BOK W45 42:46 +9:59
9th Paul Gebbett BOK M50 43:17 +10:30
10th David Hunt BOK M55 43:27 +10:40
11th Adam Hampshire BOK M45 44:09 +11:22
12th Lawrence Jones NGOC M21 44:27 +11:40
13th George Lovesmith BOK M35 44:49 +12:02
14th Andrew Tindal IND M50 44:59 +12:12
15th Jon Urch BOK M40 45:18 +12:31
16th Fergus Sullivan BAOC M40 45:28 +12:41
17th Nick Gracie BOK M45 45:29 +12:42
18th Tereza Maria Rush BOK W40 45:54 +13:07
19th Charles Daniel BOK M60 48:14 +15:27
20th Alan Honey BOK M55 49:15 +16:28
21st Alister Henderson   M21 49:28 +16:41
22nd Jeremy Tonge BOK M45 49:36 +16:49
23rd Michael James BAOC M60 49:46 +16:59
24th Ross Field   M35 50:55 +18:08
25th Jamie Hicks SOC M21 51:40 +18:53
26th Lewis Holland   M21 51:43 +18:56
27th Alys Smith     53:50 +21:03
28th Chris Perkins   M21 53:54 +21:07
29th John Orton NWO M65 54:03 +21:16
30th David Faulkner BOK M55 54:36 +21:49
31st Steve Robertson QO M65 54:43 +21:56
32nd Chris Hale BOK M50 54:44 +21:57
33rd Tanya Morris   W35 56:50 +24:03
34th Karen Crawford BOK W50 58:01 +25:14
35th Carolyn Dent BOK W55 61:27 +28:40
36th Richard Rossington BOK M55 69:41 +36:54
37th Paul Taunton NGOC M65 71:43 +38:56
  Tim Tett SYO M55 m9-12 m17-22  
  Kento Taoka   M21 w1  

Green

Results

4.425km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Richard Hudson BOK M55 29:34  
2nd John Mitchell     30:34 +1:00
3rd John Helm   M35 30:54 +1:20
4th John Simmons BOK M65 31:02 +1:28
5th Graham Hartley QO M55 31:32 +1:58
6th Alison Simmons BOK W60 31:42 +2:08
7th Emma Pearce BOK W21 32:59 +3:25
8th Nick Foley BOK   33:05 +3:31
9th Emily Turner   W21 35:22 +5:48
10th Tony Lloyd BOK M65 37:00 +7:26
11th Martin Lewis QO M50 37:35 +8:01
12th Simon Doell BOK M50 38:51 +9:17
13th Angela Modica QO W45 39:01 +9:27
14th David Potter BOK M55 39:51 +10:17
15th Martin Light NWO M60 40:01 +10:27
16th Daniel Jones QO M35 40:17 +10:43
17th Caroline Potter BOK W55 40:29 +10:55
18th Jim Mallinson SLOW M70 40:41 +11:07
19th Chris Johnson BOK M65 42:25 +12:51
20th Rob Narbett   M50 42:45 +13:11
21st Brian Curtis BOK M65 42:50 +13:16
22nd Gwen Tanner BOK W55 46:20 +16:46
23rd Samantha Marson QO W45 46:26 +16:52
24th Debbie Anderson BOK W45 49:10 +19:36
25th Theresa Wheatcroft BOK W55 49:39 +20:05
26th John Parfitt BOK M75 49:49 +20:15
27th Alice Parfitt BOK W21 51:00 +21:26
28th Rosalind Taunton NGOC W65 51:07 +21:33
29th Mike Forrest BOK M65 59:58 +30:24
30th Tania Honey +Liz McConnell BOK   67:17 +37:43
31st Helena Fielder BOK W35 68:22 +38:48
  Christopher Moon BOK M65 m1  

Orange

Results

2.9km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Finlay Anderson BOK M14 21:34  
2nd Ella May Rush BOK W14 23:15 +1:41
3rd Polly Atherton BOK W45 25:23 +3:49
4th Rachel Wilcox BOK W35 29:07 +7:33
5th Agnieszka Kaminska BOK W40 31:27 +9:53
6th Leanne Sawola BOK W35 72:36 +51:02
  Patrick Tandy BEECHEN M14 rtd