Results for BOK Local League 5 ~ Warmley - 29 Feb 2020 - Provisional

...return to index

Course Results

Green

Results

4.75km 85m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Matthew Franklin BOK M21 30:53  
2nd Elliot Malkin IND M21 31:47 +0:54
3rd Phil Murray BOK M55 32:54 +2:01
4th Adam Hampshire BOK M45 33:29 +2:36
5th Matt Leathwood BOK M45 34:25 +3:32
6th Chris McCartney OD M50 34:43 +3:50
7th Richard Hudson BOK M55 35:52 +4:59
8th Jamie Dale BOK M18 36:02 +5:09
9th= Guillaume Paulet BOK M21 37:08 +6:15
9th= James Leith BOK M21 37:08 +6:15
11th Chaitanya Ijam RSOC M35 37:22 +6:29
12th Jeremy Tonge BOK M50 37:27 +6:34
13th Rachel Leathwood BOK W45 37:34 +6:41
14th Andrew Tindal BOK M50 37:35 +6:42
15th Andrew Hay   M40 37:57 +7:04
16th Reuben Lawson NGOC M14 39:00 +8:07
17th Peter Clothier BOK M50 39:11 +8:18
18th Alison Simmons BOK W65 39:29 +8:36
19th Chris Atkins BOK M40 40:22 +9:29
20th David Pilling BOK M50 40:35 +9:42
21st Neil Albert NGOC M45 41:15 +10:22
22nd Matthew Cook BOK M55 41:50 +10:57
23rd John Simmons BOK M65 42:52 +11:59
24th Bernhard Hagen BOK M45 43:03 +12:10
25th Rachel Dennis BOK W50 43:55 +13:02
26th Darrell Read BOK M35 44:26 +13:33
27th David Harper DEVON M65 44:47 +13:54
28th Tim Hughes TVOC M65 45:21 +14:28
29th Catherine Dale BOK W55 45:24 +14:31
30th David Faulkner BOK M55 47:48 +16:55
31st Angela Modica QO W45 49:07 +18:14
32nd Mark Quilliam   M45 50:47 +19:54
33rd Caroline Potter BOK W55 53:15 +22:22
34th Martin Evans   M55 54:54 +24:01
35th Richard Rossington BOK M55 55:16 +24:23
36th David Mullins SARUM M70 57:40 +26:47
37th John Weyman NWO M60 58:25 +27:32
38th Nigel Clemens   M55 59:07 +28:14
39th Gwen Tanner BOK W60 60:17 +29:24
40th Amy Curtis BOK W50 61:14 +30:21
41st Susanne Andersen BOK W55 68:33 +37:40
42nd Marissa Hughes TVOC W50 72:59 +42:06
  Christian Saxtoft BOK M55 rtd  

Light Green

Results

3.475km 70m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Nick Dennis BOK M60 34:42  
2nd Nellie Clothier BOK W50 35:35 +0:53
3rd Diana Nicoll BOK W60 38:02 +3:20
4th Nicky Wareing BOK W40 39:35 +4:53
5th Gill Tindal IND W50 39:37 +4:55
6th Anthony Nineham BOK M65 40:35 +5:53
7th Joanne Leigh OD W50 41:48 +7:06
8th Joanna Howell BOK W21 42:24 +7:42
9th Denise Mullins SARUM W65 45:38 +10:56
10th Victoria Holbrook IND W35 45:50 +11:08
11th Sally Hay   W40 48:03 +13:21
12th Megan Dawes IND W10 51:31 +16:49
13th Eleri Cowen NGOC W14 51:46 +17:04
n/c Agnieszka Kaminska BOK W40 53:35  
14th Paul Butler   M55 55:47 +21:05
15th Seth Lawson NGOC M12 60:50 +26:08
16th Alexander Smith BGS M12 66:10 +31:28
17th Peter Snowman BOK M45 66:51 +32:09
18th Connor Snary BGS M16 69:37 +34:55
19th Sue Baillie BOK W55 71:19 +36:37

Orange

Results

3.175km 45m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Charlie Whishaw BOK M14 28:51  
2nd Wilfrid Whishaw BOK M16 29:33 +0:42
3rd Matilda Knox Cartwright BOK W14 29:53 +1:02
4th Matthieu Constantin IND M40 32:02 +3:11
5th Jonathan Snary   M45 32:40 +3:49
6th Paul Jarrett IND M40 34:04 +5:13
7th Agnieszka Kaminska BOK W40 34:42 +5:51
8th Abby Frear   W40 35:12 +6:21
9th Sarah Rachel Lee BOK W21 36:49 +7:58
10th Peter Mosey BOK M50 37:49 +8:58
11th Leni Hagen BOK W14 39:24 +10:33
12th Marion Stutzriemer BOK W40 46:22 +17:31
13th Monty Whishaw BOK M18 47:00 +18:09
14th Gwenda Perry BOK W50 49:28 +20:37
15th Megan Wareing BOK W12 50:30 +21:39
16th Isabelle Tonge BOK W12 52:42 +23:51
17th Sam Cowen NGOC M12 52:56 +24:05
18th Forbes MacDougall BOK M55 64:08 +35:17
19th James Avery   M35 65:05 +36:14
  Annie Leese BOK W14 m6-8  
  Jonathan Downer BOK M45 rtd  

Yellow

Results

2.1km 35m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Marcus Perry BOK M12 20:28  
2nd Emily Leathwood BOK W12 27:05 +6:37
3rd Tom Narbett BOK M12 28:21 +7:53
4th Freya Beynon BOK W12 30:00 +9:32
5th Alex Lowe KPSO M12 31:00 +10:32
6th Caroline Jarrett IND W35 34:35 +14:07
7th Sophie Jarrett IND W12 35:38 +15:10
8th Freddie Marke KPS M10 37:58 +17:30
n/c Ana Fletcher + 3   W10 39:08  
9th Ellie Mosey BOK W12 39:35 +19:07
10th Arthur Davies IND M14 41:02 +20:34
11th Olivia Andrews BOK W12 41:45 +21:17
12th Poppy Clothier BOK W12 43:25 +22:57
13th Zoe MacDougall BOK W45 44:36 +24:08
14th Charlotte Oates BOK W12 51:17 +30:49
  Thomas Mills KPS M10 m10-12  
  Luke Williams BOK M10 m10-12  

White

Results

1.6km 25m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Sophie Constantin BOK W10 16:01  
2nd James Overy n/c IND M10 26:18 +10:17
3rd Amy Watts RHOC W10 27:01 +11:00
4th Isla Overy BOK W10 27:36 +11:35
5th Tessa Johnson RHOK W10 30:20 +14:19
6th Constance (Connie) Rogers BOK W12 33:58 +17:57
7th Caroline Morris BOK W10 34:27 +18:26
n/c Juliet Horsfield BOK W10 34:39  
8th Iris Landrigan BOK W10 36:05 +20:04
n/c Dave, Celia, Kate, Eddie Murray     36:59  
9th James Marke KPS M10 37:35 +21:34
10th Matilda MacDougall BOK W10 37:53 +21:52
n/c Guy & Joe Hargreaves   M10 38:12  
n/c Marian + Beatrix Feilding-Crawley   W10 57:29  
11th Oriana Feilding-Crawley   W10 57:29 +41:28
  Charlotte Marke KPS W10 m2  
  Elspeth Marke KPS W10 mF